Menu Zamknij
grafika strona pasek WK-02

Warsztaty W GŁĘBINACH odbyły się w dniach 3-7 lipca 2023 r. w godz. 9:00 - 12:00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A, w ramach akcji "Lato w mieście". Każde zajęcia trwały 3 godziny, codziennie z inną grupą uczniów. W ciągu tych trzech godzin dzieci, podzielone na pięć grup, przechodziły symultaniczny, błyskawiczny cykl przygotowań u aktora, choreografa, muzyków i scenografa, aby na końcu wspólnie wykonać krótki spektakl pt. "W głębinach". Tematyka spektaklu odnosiła się do problemu zanieczyszczenia mórz i oceanów, a dzieci wcielały się w Gębony, Patrzałki, Welony, Pełzaki i Pożeracze - fikcyjne stwory będące efektem przystosowania się natury do cywilizacyjnych odpadów.
Kostiumy i scenografia były częściowo gotowe – tak, żeby można było z nimi od razu ćwiczyć, a ew. modyfikacje przeprowadzać szybko i bezpiecznie. Taka ekspresowa zabawa w teatr pozwoliła uświadomić, jak złożonym, ciekawym i wszechstronnym procesem jest przygotowanie nawet niewielkiego, 20-minutowego spektaklu.

Warsztaty prowadzili: Marta Grzywacz (choreografia), Izabela Kobylańska (plastyka), Małgorzata Kołcz (kontrabas), Grzegorz Ociepka (aktor) i Jarosław Siwiński (syntezator).

WG WK pasek loga stronka-02
Skip to content