Menu Zamknij
OMB pasek

Warsztaty improwizacji dla dzieci "Opowiedz mi bajkę" to autorski projekt PTMW, realizowany od 2015 roku. Dzieci, pod kierunkiem profesjonalnych muzyków i improwizatorów, wraz z rodzicami lub w grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych, poznają z bliska najróżniejsze instrumenty i odkrywają radość płynącą ze swobodnej improwizacji. Dzięki temu, a także poprzez różnego rodzaju zabawy, w tym z książkami obrazkowymi, dzieci wkraczają w świat muzyki współczesnej. Autorką koncepcji warsztatów jest Małgorzata Kołcz.

Na naszych zajęciach dzieci uczą się, bawią i improwizują w towarzystwie znakomitych muzyków oraz ciekawych instrumentów i m.in. książek obrazkowych, które inspirują wyobraźnię - w tym wyobraźnię muzyczną.

Kontakt z improwizacją, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pomaga wprowadzać młodych słuchaczy w świat nowej muzyki, w oparciu o naturalną dziecięcą kreatywność. Dzięki warsztatom słuchacze poznają również dźwięki i różne sposoby grania na instrumentach muzycznych - zarówno klasyczne jak i nietypowe.

Duże znaczenie ma dla nas udział osób dorosłych w zajęciach rodzinnych. Dzięki wspólnej zabawie, również z innymi rodzinami, dorośli doceniają wagę zabawy muzyką w formie swobodnej improwizacji, przekonując się, że język muzyki współczesnej może być ciekawy, zrozumiały i zabawny, a nie - jak mówią negatywne stereotypy - hermetyczny i zbyt trudny dla słuchaczy. Doświadczenia wyniesione z naszych zajęć mogą sprawić, że dorośli w przyszłości będą doceniać i wspierać kreatywne działania swoich pociech.

Ponieważ na warsztatach istotna jest aktywność wszystkich uczestników, zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie do 25 dzieci.

OMB WK pasek loga stronka-01
Skip to content