Menu Zamknij
grafika strona pasek WK-03

Warsztaty "Czytanie dźwiękiem" odbyły się 16 grudnia 2023 r. w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Lokajskiego 3 (Ursynów). Trtwały trzy godziny, odbywając się w małych grupach, symultanicznie w kilku pomieszczeniach. Grupy te wymieniały się co jakiś czas wykładowcami, instrumentami i tematyką. Zajęcia prowadziły do finału, którym był koncert literacki. Koncert ten polegał na czytaniu dzieła literackiego przy muzycznym akompaniamencie uczestników - muzyka powstawała jako improwizacja kolektywna, przygotowana częściowo w trakcie warsztatów. Dyrygował Jarosław Siwiński a tekstem przewodnim, czytanym przez Grzegorza Ociepkę, było opowiadanie Stanisława Lema "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" z tomu "Cyberiada".

W zajęciach uczestniczyły osoby - młodzież i dorośli - o różnym przygotowaniu muzyczny, od zawodowych muzyków po osoby nie mających nigdy aktywnego kontaktu z muzyką. Część osób przyniosła własne instrumenty, część korzystała z instrumentarium udostępnionego przez PTMW (perkusjonalia oraz czujniki zbliżeniowe zbudowane przez Jarosława Kordaczuka, emitujące dźwięki elektroniczne).

Zajęcia prowadzili: Jarosław Kordaczuk (monokton, sensory zbliżeniowe), Małgorzata Kołcz (kontrabas), aktor Grzegorz Ociepka (zajęcia głosowe, lektor koncertu) i Jarosław Siwiński (perkusjonalia, dyrygowanie koncertem).

CD WK pasek loga stronka-03
Skip to content