Menu Zamknij

POLISH SOCIETY FOR CONTEMPORARY MUSIC
since 1923
POLSKIE TOWARZYSTWO MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
rok założenia 1923
Radziejowice, 16 maja 2014 r.

PROTOKÓŁ

16 maja 2014 roku w Radziejowicach zakończyły się przesłuchania X Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców, które trwały od 11 maja 2014 r. Wzięło w nich udział ośmiu uczniów szkół muzycznych II stopnia, dwudziestu siedmiu studentów uczelni muzycznych, w tym dwóch w kategorii akompaniatorów.
Jury obradowało w składzie: Jacek Rogala – przewodniczący, Szymon Bywalec i Anna Dorota Władyczka.
W kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia Nagrodę w wysokości 5.000 złotych, dzieloną po połowie pomiędzy laureata i jego pedagoga, przyznało:
– Maciejowi Kułakowskiemu, uczniowi Jadwigi Ewald w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku.
W kategorii studentów uczelni muzycznych dwie równorzędne Nagrody w wysokości 6.000 zł, dzielone pomiędzy laureatów i ich pedagogów, otrzymali:
– Pablo Sanchez Escariche Gasch, student Pawła Gusnara w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie,
– Rafał Żółkoś, student Philippe Racine w Zürcher Hochschule der Künste.
W kategorii studentów uczelni muzycznych dwa równorzędne Wyróżnienia w wysokości 3.000 złotych, dzielone pomiędzy laureatów i ich pedagogów, otrzymali:
– Marta Glenszczyk, studentka Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
– Stefan Raczkowski, student Stanisława Welanyka w Akademii Muzycznej w Krakowie.
W kategorii studentów akademii muzycznych Nagrodę Specjalną dla najlepszego akompaniatora w wysokości 1.000 złotych zdobył:
– Mikołaj Sikała, student Bogdana Kułakowskiego i Kordiana Góry w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.
Jury przyznało następujące nagrody pozaregulaminowe:
– Nagrodę Festiwalu ISCM World Music Days Wrocław 2014 – udział w koncercie podczas Światowych Dni Muzyki 2014 we Wrocławiu dla Piotra Nowaka, studenta Stanisława Dziewiora w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
– Nagrodę Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w postaci zaproszenia do udziału w koncercie kameralnym w sezonie 2014/2015 otrzymał Jędrzej Jarocki, student Klaudiusza Barana w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie,
– Nagrodę Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach w postaci zaproszenia do udziału w koncercie kameralnym w sezonie 2014/2015 otrzymała Martyna Zakrzewska, studentka Mariusza Sielskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie,
– Nagrodę Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w postaci zaproszenia do udziału w kursie mistrzowskim prowadzonym przez członków Berliner Philharmoniker otrzymał Andrzej Ciepliński, student Arkadiusza Adamskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
Wszyscy Laureaci Konkursu otrzymują nuty i książki ufundowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz Towarzystwo im. W. Lutosławskiego.

ul. Mazowiecka 11, 00-052 Warszawa  tel./fax: (+48 22) 827 69 81 e-mail: ptmw@epistola.pl

Skip to content