Menu Zamknij

ARTYŚCI PROWADZĄCY WARSZTATY

Ryszard Bazarnik kw

RYSZARD BAZARNIK - perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Autor projektów popularyzujących sztukę perkusyjną, m.in. Koncert na Ścianie, Największy Bęben Świata, Koncert Tysiąca Bębniarzy, perkusyjne warsztaty integracyjne. Występował w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Austrii, Rumunii, Emiratach Arabskich, Kuwejcie. Brał udział m.in. w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, Global Village Festival i Dubai Shopping Festival, a także na Hannover EXPO 2000, Menuhin Festival Gstaad 2001, Jose Carreras Gala, George Eunescu Festival Bucuresti.

kw.Izabela Buchowska

IZABELA BUCHOWSKA - wiolonczela, wiolnoczela elektryczna
Jako solistka i kameralistka występowała podczas wielu znaczących festiwali w Polsce i na świecie.Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz DAAD, stypendium rządu niemieckiego. Jest absolwentką uczelni muzycznych w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Często nagrywa muzykę do filmów i seriali TV. Koncertuje również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. Firma DUX wydała jej płytę „Polish Music for Cello and Piano”, nagraną z Jakubem Tchorzewskim w Europejskim Centrum Muzyki K.Pendereckiego w Lusławicach.

Katarzyna Duda 2

KATARZYNA DUDA – skrzypce
Jest jedna z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce. Podkreśla się wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielka wrażliwoscią muzyczną. Wystąpiła w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall i Lincoln Center w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, Kawai Hall w Tokio, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Rossiniego w Padwie. Była nominowana do nagrody „Paszport" tygodnika „Polityka”, a także do Nagrody Polskich Melomanów w kategorii „Klasyczny Instrumentalista Roku” oraz do nagrody „Fryderyk”.

[] A. Galik

AGATA GALIK - harfa
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Ukończyła też studia na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych - Katedra Europeistyki). Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją J. Kaspszyka, z którą uczestniczyła w znaczących festiwalach muzycznych oraz w trasach koncertowych m.in. po USA, Niemczech, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii. Współpracowała też z orkiestrami: Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Podkarpackiej, Pan-European Philharmonia, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Risto Grojevski kw

RISTO GJOREVSKI - gajda, tapan, kaval
Macedończyk, absolwent wydziału instrumentalnego AM w Skopje. Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Macedońskiej Opery i Baletu, a także aktywnym członkiem Symphonic Orchestra for Film Music FAME’S Macedońskiego Radia i Telewizji. Współtworzy Skopje Woodwind Quintet i Duo Clarinets. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy brał udział w licznych koncertach i festiwalach, m.in.: w Austrii, Albanii, Serbii, Słowenii, Bułgarii, Bośni i Herzegowinie, Indonezji, Izraelu, USA i Rosji, z takimi orkiestrami jak the Macedonian Philharmonic, St. Sophia Chamber Orchestra czy Johann Strauss Orchestra – Skopje. Nagrywa także płyty z muzyką solową i kameralną.

Michał Górczyński kw

MICHAŁ GÓRCZYŃSKI - klarnet
Klarnecista, kompozytor, pedagog. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Twórca instalacji, tekstów teoretycznych, audycji radiowych i filmów undergroundowych. Autor oryginalnych technik wykonawczych na klarnecie basowym. Od 2013 r. realizuje projekt „muzyka do języków” tworząc autorską muzykę do języka jidisz (płyta wydana w „Multikulti”) i poezji japońskiej. Na Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym.
 Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej.

Rafał Grozdew kw

RAFAŁ GROZDEW - tenor
Doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Jest laureatem konkursu „Polskiej Muzyki Wokalnej”. Występował na deskach teatrów europejskich  a także w Polsce. Współpracuje zarówno z zespołami muzyki dawnej (Sine Nomine, Ars Nova, Sabionetta, Jerycho) jak i z muzykami alternatywnych grup muzycznych (Swoją Drogą, Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Do Szymanowskiego, DesOrient, Varsovia Manta) – tworząc projekty łączące brzmienia klasyczne z etnicznymi. Płyta „Etnofonie Kurpiowskie. Tribute to Szymanowski” z jego udziałem została nominowana do prestiżowej nagrody środowiska muzycznego „Koryfeusz Muzyki Polskiej” jako „Wydarzenie Roku”.

[] I. Jędruch

IWONA JĘDRUCH (1945-2022) – gongi, misy dźwiękowe, skrzypce
Wykonywała własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa również wokalizy przez konchę. Ukończyła PWSM w Gdańsku, studiowała także na Uniwersytecie Gdańskim i SGPiS w Warszawie. Inspirując się specyficzną barwą dźwięku skrzypiec stosowała własne techniki w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów gongu, mis dźwiękowych i głosu. Występowała w kraju i za granicą solo i w duetach na licznych koncertach kameralnych i festiwalowych. Występowała m. in. ze Zdzisławem Piernikiem, Tadeuszem Sudnikiem i Michaelem Zerangiem. Wraz z Małgorzatą Kołcz tworzyła zespół Trillingen Duo.

kw. Małgorzata Kołcz

MAŁGORZATA KOŁCZ – kontrabas
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami, jako kameralistka wykonuje również muzykę eksperymentalną i improwizowaną (m.in. Trillingen Duo). Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, inicjując i organizując liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, np. koncerty prawykonań "Obrazy z Warszawy", "Audio Stage" czy warsztaty improwizacji dla dzieci. Od 2014 r. współpracuje z festiwalem Warszawskie Spotkania Muzyczne. Była kierownikiem ds. promocji Instytutu Muzyki i Tańca. W roku 2022 za działalność edukacyjną otrzymała Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich.

kw. Bartosz Kołsut

BARTOSZ KOŁSUT – akordeon i bandoneon
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem w licznych konkursach, festiwalach i przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych, koncertuje także w wielu składach kameralnych. W 2014 roku zdobył tytuł „Młodego Muzyka Roku ”. Uczestnik prestiżowych, międzynarodowych kursów mistrzowskich muzyki solowej i kameralnej. Pracował z takimi artystami jak: Yuri Shishkin, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Stefan Hussong, Frank Marocco, Cao Xiao-Qing, Raimondas Svia. Spektakularnym osiągnięciem Bartosza Kołsuta jest dwukrotny występ w nowojorskiej Carnegie Hall (USA).

kw. Jarek Kordaczuk

JAROSŁAW KORDACZUK - monokton
Studia kompozytorskie odbył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jego myśli twórcze kołaczą się od piosenki poetyckiej i muzyki dla dzieci po utwory eksperymentalne - przechodząc przez różne odcienie muzyki instrumentalnej i wokalnej, kameralnej i symfonicznej, akustycznej i elektroakustycznej, klasycznej i improwizowanej. Jako twórca muzyki eksperymentalnej charakteryzuje się dbałością o to, by realizacja warstwy elektronicznej odbywała się na urządzeniach, w których czytelne jest przeniesienie gestu na dźwięk. Jest m.in. twórcą prototypowego instrumentu - monoktonu.

Izabela_Kościesza kw

IZABELA KOŚCIESZA - animator, choreograf, tancerka
Ukończyła Wydział Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Olsztyńskiej Szkole Wyższej w 2003 roku, Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną w Instytucie Kształcenia Kadr Nauczycielskich w Łodzi w 2019 r. W jej projektach znajdujemy elementy różnych stylów, od disco, przez motywy tańców orientalnych do współczesnych środków pantomimicznych. Choć nie unika projektów dla dzieci, tworzy również dla młodzieży i dojrzałej publiczności. Zajmuje się też „choreografią sensoryczną”, czyli kreowaniem ruchu i gestów, które poprzez system sensorów elektronicznych generują dźwięk współtworząc formę muzyczną.

Iza Kowalewska 3

IZA KOWALEWSKA - śpiew
Absolwentka warszawskiego Państwowego Studium Jazzu w klasie śpiewu Izy Zając, Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Muzykoterapii. Wokalistka zespołów DRUMS NRG i MUZYKOTERAPIA. Koncertowała w kraju (m.in. na Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open Air Festival) i za granicą (m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia, Niemcy, Algieria, Wielka Brytania). Prowadzi grupowe warsztaty wokalne i integracyjne w Polsce, w Europie i na Środkowym Wschodzie. Ma w dorobku liczne nagrania płytowe, m.in. wspólnie Bartkiem Waglewskim, Piotrem Waglewskim, JAMA, O.S.T.R i Emade, Krzysztofem Skibą.

[] K. Kusior

KARINA KUSIOR – flet
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu dr. Agaty Igras a wcześniej - Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego u prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Stypendystka Programu MKiDN MŁODA POLSKA i Finalistka Młodego Muzyka Roku 2014. Laureatka GRAND PRIX na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Ponadto laureatka wielu konkursów solowych i kameralnych w Polsce i za granicą. Koncertowała również w Siedzibie NOSPR, ECM K. Pendereckiego w Lusławicach, Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, Gewandhaus (Lipsk) czy Hallenstadium (Zurych).

kw. Kasia Lewandowska

KASIA LEWANDOWSKA - harfa
Grę na harfie studiowała w Warszawie i Frankfurcie n/Menem. Tworzy multimedialne kompozycje na harfę koncertową i elektryczną, a także inne zmodyfikowane harfy, w połączeniu ze światłem, kolorem, tekstem i tańcem. Bliska jest jej idea muzyki postrzeganej całościowo, wszystkimi zmysłami: nie tylko słuchem i wzrokiem ale także dotykiem, węchem i smakiem. W roku 2014 założyła wydawnictwo „Orange Medien/Visuel”, regularnie obecne na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie n/Menem. Jej partytury i projekty graficzne znajdują się w licznych bibliotekach muzycznych Europy, USA i Japonii.

SONY DSC

LESZEK LORENT - perkusja
Jest wybitnym perkusistą, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów, a także autorem monografii naukowych i artykułów z pogranicza muzyki i filozofii. Współtwórca Chopin University Modern Ensemble - zespołu uniwersyteckiego wykonującego muzykę współczesną. Artysta ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, a z jego inspiracji powstało kilkadziesiąt kompozycji przeznaczonych na perkusję, w tym dzieła na perkusję solo i orkiestrę. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt, w których występuje jako solista i kameralista.

kw. Marta Maślanka

MARTA MAŚLANKA - cymbały
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie instrumentów perkusyjnych. Od 1993 r. gra na cymbałach. Specjalizuje się w muzyce filmowej, teatralnej i tradycyjnej. Wzięła udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt. Przez wiele lat współtworzyła Zespół Polski. Na perskich cymbałach-santurze wykonuje również muzykę irańską w zespole PersoPolish Dariusha Rasouli. Prowadzi orkiestrę perkusyjną „Batucada” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach. Brała udział w projekcie „Grajmy w szkole”. Koncertuje dla dzieci m.in. ze „Smykofonią” i projektem „Senjawazabawa”.

Justyna Stępień

JUSTYNA STĘPIEŃ - sopran
Na scenie operowej po raz pierwszy wystąpiła w wieku 9 lat w Operze i Operetce w Bydgoszczy pod batutą Enrica de Mori, dyrygenta La Scali (duet Mädchen w Weselu Figara W. A. Mozarta). Jako śpiewaczka i aktorka występowała na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Od roku 1992 koncertuje na najważniejszych scenach muzycznych i operowych w Polsce oraz na licznych festiwalach. Wykonuje z powodzeniem repertuar od baroku po utwory muzyki współczesnej w towarzystwie zespołów instrumentalnych i orkiestr – zarówno dla wielotysięcznej publiczności, jak i podczas koncertów kameralnych. Od 2017 roku jest solistką Polskiej Opery Królewskiej.

kw. Patryk Matela

PATRYK TIK-TAK MATELA - beatbox i looper
Magister anglistyki na UW, pionier łączący beatbox z różnymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu i elektroniki po muzykę współczesną - występował m.in. na obchodach 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich. Kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą. Organizuje m.in. oficjalne mistrzostwa – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce. Często działa charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty w domu poprawczym czy występując w domu dziecka.

kw. Grzegorz Ociepka

GRZEGORZ OCIEPKA - aktor
Jego twórczość od początku związana jest z teatrem dla dzieci. Był aktorem m.in. Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Reżyseruje sztuki teatralne, jest autorem scenariuszy i spektakli dla dzieci, na przykład „Recepta na odwagę” czy „Witaminowa przygoda”. Od ponad 20 lat prowadzi swój własny teatr „Promyk“. Prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami, jak np. Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu czy Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

J. Siwiński kw. fot. Małgorzata Kołcz

JAROSŁAW SIWIŃSKI – syntezator
Absolwent fortepianu i kompozycji warszawskiej Akademii Muzycznej. Jako pianista i kompozytor współpracował m.in. z Fryderykiem Rzewskim, Michelangelo Pistoletto, Viktorem Loisem, Yin Peet, Grupą Azorro, a także Bang On a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin). Był członkiem Grupy MM, działającej na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Przez wiele lat współpracował także z Pracownią Filmu Animowanego Daniela Szczechury w warszawskiej ASP i z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Od 2017 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

kw. Bartosz Smorągiewicz

BARTOSZ SMORĄGIEWICZ – saksofony, flety egzotyczne
Absolwent saksofonu jazzowego i kompozycji w Akademii Muzycznej w Würzburgu. Jako saksofonista i klarnecista występował w Europie i USA. Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji „Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizację projektu „Diaspora Crossings”(serii koncertów w Nowym Jorku), który utworzył z japońskimi muzykami Nobuko Miyazaki, Emi Inabą, Yoko‚ Layio’ Nakahashi oraz wiolonczelistką Izabelą Buchowską. Jego muzykę wykonuje m.in. Wuerzburger Jazz Orchestra (Niemcy), Big Band UMFC w Warszawie oraz Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu.

M. Styczyński

MICHAŁ STYCZYŃSKI – altówka
Na altówce uczył się początkowo u prof. Piotra Reicherta, studia muzyczne odbył pod kierunkiem prof. Stefana Kamasy w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jako członek Kwartetu Elsnera był laureatem polskich i zagranicznych konkursów kameralnych, m. in. w Niemczech, Słowacji i USA. Współpracuje z orkiestrami Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia i Warsaw Camerata. Jest nauczycielem altówki w warszawskim ZPSM Nr 1. Jego uczniowie to laureaci konkursów, studiują na najlepszych uczelniach muzycznych w Polsce i za granicą.

Skip to content