Menu Zamknij

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Śródmiejskie warsztaty improwizacji dla dzieci 18 maja 2024 r.

OMB ŚRÓMIEŚCIE 2024 - warsztaty rodzinne 18.05 - grafika FB

W roku jubileuszu 100. rocznicy założenia Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami do wzięcia udziału w wyjątkowych warsztatach pełnych muzyki, improwizacji i dobrej zabawy. Zapewniamy, że będzie to przyjemne przeżycie 🙂.

Tym razem na warsztatach „Opowiedz mi bajkę” spotkamy się w sobotę 18 maja br. o godz. 10:30 w siedzibie warszawskiej Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 20/24a.

Podczas zajęć będzie można poznać bliżej muzykę współczesną i usłyszeć m.in. jak brzmi ośmiornica na spacerze, żaby w stawie lub narzędzia w warsztacie.

Warsztaty poprowadzą twórcy tych warsztatów - improwizatorzy: kompozytor i pianista Jarosław Siwiński i kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz ich muzyczny gość - perkusista Leszek Lorent.

Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą. Udział w nich jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

Zgłoszenia można przesłać na dwa sposoby:
✔ poprzez formularz: https://forms.gle/ALgSr5Nz3UBCehCcA
LUB
✔ emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Szczegóły: www.ptmw.art.pl oraz https://fb.me/e/4UN6XrOWI

Serdecznie zapraszamy!

_______________

Warsztaty mają na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez wspólną twórczą zabawę oraz rozwijanie umiejętności muzycznych i literackich. Dzięki integracji różnych form sztuki, dzieci uczą się ekspresji, współpracy w grupie, oraz rozwijania swojego własnego głosu artystycznego.
Cykl „Opowiedz mi bajkę” nie tylko rozwija zamiłowanie do muzyki i literatury, ale także pomaga tworzyć zdrowe i twórcze otoczenie, w którym najmłodsi mogą rozwijać się oraz wyrażać swoje emocje i pomysły.

_______________

Zajęcia są bezpłatne i są współfinansowane ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy
Współpraca: Fundacja Sto Pociech, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji POLMIC.PL, waw4free.pl, cameralmusic.pl i wolnasobota.pl

#ptmw1923 #ptmw1924 #omb2024 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole #stulecieptmw #jubileusz

_________________________

 

ARTYŚCI:

Leszek Lorent
perkusja

Jest wybitnym perkusistą, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów, a także autorem monografii naukowych i artykułów z pogranicza muzyki i filozofii.
Ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, a z jego inspiracji powstało kilkadziesiąt kompozycji przeznaczonych na perkusję, w tym dzieła na perkusję solo i orkiestrę. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt, w których występuje jako solista i kameralista.

 

Jarosław Siwiński
syntezator

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

 

J. Siwiński [fot. Maciej Borowski]
Leszek Lorent - fot. Maciej Borowski
M. Kołcz [fot. Maciej Borowski]
Skip to content