Menu Zamknij

DZIECI W OPERZE 2023 Przedstawienie mikroopery
„Milcząca Rybka” Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

MR 2023 - grafika FB 04.11

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza dzieci do opery! W sobotę 4 listopada o godz. 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbędzie się przedstawienie dla dzieci i ich rodziców - mikroopera „Milcząca Rybka". Tę współczesną opowieść poprzedzi muzyczna lekcja wprowadzająca w świat opery. Poprowadzą ją kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz reżyser i aktor sztuk dla dzieci Grzegorz Ociepka.

W przedstawieniu „Milczącej Rybki” wystąpią znakomici artyści: Aleksandra Żakiewicz – sopran (Mama), Piotr Pieron – bas (Tato), Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon (Synek Stefuś), Michał Styczyński – altówka (Gadający Kot), Dagny Baczyńska-Kissas – syntezator, taniec (Milcząca Rybka) oraz Małgorzata Kołcz – kontrabas.

Kilka słów o „Milczącej Rybce”:

Każde dziecko wie, jak to jest robić coś, na co wcale nie ma się ochoty; a każdy rodzic zna mało przyjemne sytuacje, kiedy misterny plan na rodzinne wyjście zostaje przekreślony zdradzieckim buntem latorośli. Tak właśnie zaczyna się nasza historia – mały Stefcio nie ma ochoty na wspólne wyjście do opery, w której jego rodzice są śpiewakami i do której i tak często go zabierają.

Sytuacja życiowa obrana za punkt wyjścia „Milczącej Rybki" zaowocowała dziełem nader oryginalnym i dalekim od reguł opery werystycznej. Sami twórcy określili je mianem „dynamiczno-komicznej-mikroopery-z-licznymi-przypadkami-zachowań-oraz-postaci-niezupełnie-prawdziwych”.

„Milcząca Rybka" Jarosława Siwińskiego według libretta Małgorzaty Kołcz za sprawą zwyczajnej i pełnej humoru historii porusza jednocześnie sprawy ważne i fundamentalne – problem ciągłego braku czasu oraz rozmijania się wzajemnych oczekiwań rodziców i dzieci.

Utwór powstał na zamówienie festiwalu Mała Warszawska Jesień i miał swoją premierę w 2016 roku.

muzyka: Jarosław Siwiński
libretto: Małgorzata Kołcz
reżyseria: Grzegorz Ociepka
scenografia: Izabela Kobylańska

🍀 Zapraszamy również do udziału dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców. Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w warsztatach.

👉 Bezpłatne bilety można odebrać w sekretariacie MOK-u oraz poprzez stronę: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Milczaca-Rybka-mikroopera/Jozefow

Szczegóły: www.ptmw.art.pl

Do zobaczenia!

_____________________

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej „Dzieci w operze”.

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura-Interwencje. Edycja 2023"

_____________________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Narodowe Centrum Kultury
Współpraca: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: Polmic.pl - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Teraz Teatr, Czasdzieci.pl, Presto Junior, cameralmusic.pl

Skip to content