XIV Festiwal Audio Art i Przestrzenie Dźwięku „4” 2006

XIV Festiwal Audio Art 2006 i „Przestrzenie Dźwięku” 4

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej 

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  

Stowarzyszenie „Turning Sounds” 

zapraszają na
XIV Festiwal Audio Art  / 4 projekt Przestrzenie Dźwięku

27 listopada – 9 grudnia 2006

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  

Audio Art to jeden z najbardziej zakorzenionych w Polsce festiwali o charakterze alternatywnym w stosunku do komercyjnej kultury popularnej jak i akademickiej awangardy. Jednocześnie działania audioartowskie wchłaniają formuły dźwiękowe obu tych dziedzin dodając element zabawy, otwarcia na nowe technologie i instrumenty domowego majsterkowania. Audio Art bierze się z chęci skrócenia dystansu między twórcą, wykonawcą i technologią prezentacji artystycznej. Projekt Przestrzenie Dźwięku poszerza formułę Audio Artu o koncerty i inne wydarzenia ukazane w kontekście różnych zjawisk kultury.

filmy, muzyka elektroakustyczna, muzyka filmowa, instalacje, multimedia,

teatr bezpostaciowy, grafika muzyczna, improwizacja, koncerty, komputery, premiery utworów,

II Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych – warsztaty, Audio Art Orkiestrawykonawcy i twórcy: Arturas Bumšteinas, Cornelius Cardrew, Dubravko Detoni, Viking Eggeling, Aleksandra Gryka, Ewa Guziołek, Paweł Hendrich, Antanas Jasenka, Andrzej Kijanowski, Wojciech Kosma, Aleksander Kościów, Yannis Kyriakides, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Maciej Małecki, Andrzej Markowski, Bohdan Mazurek, Lawrence Moss, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Anna Pęcherzewska, Kazimierz Pyzik, Bogusław Schaeffer, Michał Silski, Robert Smithson, Karlheinz Stockhausen, Agnieszka Stulgińska, Paweł Szymański, James Tenney, Tadeusz Wielecki, Tadeusz Wierzbicki (Laboratorium Zjawisk), Anna Zielińska, Lidia Zielińska, Kwartet Laptopowy „20, 21”, Zespół Kwartludium, Zespół Pablostrom, Zespół Volga i inni … (zmiany mogą nastąpić)

 Kalendarium

AA – wydarzenia Festiwalu Audio Art

PD – wydarzenia projektu Przestrzenie Dźwięku

 27 listopada (poniedziałek)

godz. 18.00   PD

Bohdan Mazurek jako wykonawca elektronicznej Symfonii    

Bogusława Schaeffera – pętla audiowizualna

godz. 19.00  AA

Bohdan Mazurek – utwory elektroakustyczne

 

28 listopada (wtorek)

godz. 18.00  PD

Twórcy z kręgu Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia

w muzyce do filmów krótkometrażowych – pętla filmowa

 

godz. 19.00  AA

Bohdan Mazurek w muzyce do filmów krótkometrażowych – maraton

29 listopada (środa)

godz. 17.00  AA 

Ryszard Latecki i Michał Silski: Klepsydra dźwiękowa – instalacja

godz. 18.00  PD 

Andrzej Markowski w muzyce do filmów krótkometrażowych – pętla filmowa

godz. 19.00  AA 

Tadeusz Wierzbicki (Laboratorium Zjawisk), Mieczysław Litwiński i Tadeusz Wielecki:

Tabula Rasa – akcja plastyczno-muzyczna

godz. 20.00  PD 

Zespół Volga (Rosja) – koncert, impreza towarzysząca

 

30 listopada (czwartek)

godz. 16.00  AA

II Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych – warsztaty 1

prowadzenie: Ryszard Latecki i Mieczysław Litwiński

 

1 grudnia (piątek)

godz. 16.00  AA

II Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych – warsztaty 2

prowadzenie: Ryszard Latecki i Mieczysław Litwiński

 

2 grudnia (sobota)

godz. 16.00  AA

II Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych – warsztaty 3

prowadzenie: Ryszard Latecki i Mieczysław Litwiński

godz. 18.00  AA

Lidia Zielińska: Wszystko już było – instalacja

godz. 19.00  PD

Zespół Kwartludium: Dagna Sadkowska, Michał Górczyński, Paweł Nowicki i Piotr Nowicki

– koncert

utwory Dubravko Detoniego, Corneliusa Cardrew, Aleksandry Gryki (prawykonanie), Aleksandra Kościówa, Lawrence’a Mossa, Anny Pęcherzewskiej, Karlheinza Stockhausena i Agnieszki Stulgińskiej

 

3 grudnia (niedziela)

godz. 19.00  PD

Kwartet Laptopowy „20, 21” (Litwa): Arturas Bumšteinas, Antanas Dombrovsky, Lina Lapelytė

i Vilius Lys – koncert

partytury i grafiki Arturasa Bumšteinasa, Corneliusa Cardew, Vikinga Eggelinga, Roberta Smithsona i Jamesa Tenneya

godz. 21.00  AA

Audio Art Orkiestra – happening-jam session

 

8 grudnia (piątek)

godz. 17.00  AA

Anna Zielińska: Elektomania – koncert

utwory Darii Jabłońskiej / Anny Zielińskiej, Jacka Partyki  / Anny Zielińskiej, Chin-Chin Chen, Lidii Zielińskiej, Roberta Rekieli / Anny Zielińskiej i Katarzyny Taborowskiej

godz. 19.00  PD

Zespół Pablostrom: Krzysztof Zbijowski, Tomasz Światczyński, Maciej Grzybowski i

Karol Marianowski – koncert

utwory Pawła Hendricha (prawykonanie), Macieja Małeckiego (prawykonanie), Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (prawykonanie), Kazimierza Pyzika (prawykonanie)

i Pawła Szymańskiego

 

9 grudnia (sobota)

godz. 17.00  AA

Antanas Jasenka (Litwa): Linija – koncert

godz. 19.00  AA

Yannis Kyriakides (Holandia) – Wordless i inne utwory – koncert

 

Bilety w cenie 10 i 6 zł (nie dotyczy imprezy towarzyszącej) do nabycia w kasie CSW.

Wszystkie wydarzenia odbywają się we wnętrzach Zamku Ujazdowskiego.

Informacje dotyczące lokalizacji podawane będą w trakcie Festiwalu.

Kształt programowy

Antoni Beksiak (Stowarzyszenie „Turning Sounds”), Bolesław Błaszczyk, Jerzy Kornowicz (Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej) – kurator, Andrzej Załęski (program „Strefa” – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Marek Zwyrzykowski (Studio Eksperymentalne Polskiego Radia)

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Stowarzyszenie „Turning Sounds”

Współpraca: Studio Eksperymentalne Polskiego Radia

Projekty zostały zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Biura Muzyki i Teatru Miasta Stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Autorów „ZAiKS”.

Zamówienia kompozytorskie zostały zrealizowane w ramach projektu Związku Kompozytorów Polskich

ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego „Znaki Czasu”.

Patroni medialni: Polskie Radio Program 2 , TVP Kultura, Magazyn Muzyczny Glissando

portal internetowy www.independent.pl