VII Konkurs dla Młodych Wykonawców 2007 – Koncert laureatów

Laureaci Konkursu wzięli udział w uroczystym koncercie, który odbył się w Warszawie, 27 maja 2005 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert był rejestrowany i odtwarzany przez II Program Polskiego Radia.

Program Koncertu Laureatów

Uroczyste wręczenie nagród

Maurice Ravel (1875-1937)
Cyganka 
na skrzypce i fortepian (1924)

Zuzanna Janczak skrzypce
wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. K Szymanowskiego w Katowicach
Pedagog laureata: Arkadiusz Kubica
Irmina Obońska
fortepian

 Karlheinz Stockhausen (ur. 1928)
Klavierstück IX
na fortepian (1967)

Aleksandra Świgut fortepian
wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu
Pedagog laureata: Mariola Cieniawa-Puchała

 Franco Donatoni (1927-2000)
Clair. Due pezzi
per clarinetto (1980)

Bartosz Karwowski klarnet
wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych
Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie
Pedagog laureata: Mirosław Pokrzywiński

 Witold Lutosławski (1913-1994)
Wariacja Sacherowska
na wiolonczelę solo (1975)

Joanna Kielar wiolonczela
wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych
Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie
Pedagog laureata: Andrzej Orkisz

 André Laporte (ur. 1931)
Sequenza I
na klarnet solo (1964)

Desinvolte e con espressione – Libero
Ireneusz Dudzik klarnet

wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Pedagog laureata: Jan Tatarczyk

 Makoto Shinohara (ur. 1931)
Kassouga
na flet i fortepian (1960)

Agnieszka Gajgier flet
Magdalena Wojciechowska fortepian
nagroda specjalna dla akompaniatora
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach

 Olivier Messiaen (1908-1992)
Quatuor pour la Fin du Temps
(1940)

Cz. V Louange á l’Eternité de Jésus na wiolonczelę i fortepian
Marta Kordykiewicz wiolonczela
nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie
Pedagog laureata: Andrzej Orkisz
Maria Sterczyńska
fortepian

Edison Denisov (1929-1996)
Sonata
na saksofon altowy i fortepian (1970)

Allegro – Lento – Allegro moderato
Bartłomiej Duś saksofon altowy

nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Pedagog laureata: Bernard Steuer
Andrzej Jungiewicz
fortepian

 Krzysztof Penderecki (ur. 1933)
Cadenza
na altówkę solo – transkrypcja na skrzypce Ch. Edinger (1984)

Błażej Kociuban skrzypce
nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza w Krakowie
Pedagog laureata: Wiesław Kwaśny

 André Jolivet (1905 -1974)
Chant de Linos
na flet i fortepian (1944)

Agnieszka Karwowska flet
nagroda w kategorii studenci akademii muzycznych
Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie
Pedagog laureata: Elżbieta Dastych-Szwarc
Marianna Waszkiewicz
fortepian

 Paul Hindemith (1895-1963)
Sonata F-dur
  na altówkę i fortepian op.11 nr 4 (1920)

Fantasie, Ruhig – Thema mit Variationen, Ruhig und finfach wie ein Volkslied – Finale (mit Variationen), Sehr lebhaft (Alla breve)
Michał Bryła altówka

nagroda w kategorii studenci akademii muzycznych
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Pedagodzy laureata: Jadwiga Kaliszewska, Bartosz Bryła
Filip Wałcerz
fortepian

nagroda specjalna dla akompaniatora
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

%d blogerów lubi to: