W piątek, 13 maja 2005 roku w Radziejowicach, zakończyły się przesłuchania II i III etapu VI Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców, które trwały od 08 maja 2005 r. Wzięło w nich udział 18 uczniów szkół muzycznych II stopnia i 26 studentów akademii muzycznych.

Jury w składzie: Bogusław Schaeffer (Przewodniczący Jury), Czesław Pałkowski, Jacek Rogala, Olga Szwajgier i Anna Dorota Władyczka przyznało nagrody w łącznej  wysokości 65.000 zł – stypendia ufundowane przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga.

W kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia dwie równorzędne nagrody po dziewięć tysięcy złotych, dzielone po połowie z nauczycielami, zdobyli:

–          Magdalena Bojanowicz z Warszawy, uczennica Andrzeja Orkisza,

–          Wiktor Kociuban z Krakowa, uczeń Zdzisława Łapińskiego.                          

 W kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia przyznano dwa wyróżnienia po cztery tysiące pięćset złotych, dzielone po połowie z nauczycielami. Zdobyli je:

–          Magdalena Łapaj z Poznania, uczennica Doroty Samsel,         

–          Joanna Wicherek ze Zduńskiej Woli, uczennica Rafała Nicze.

W kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia nagrody specjalnej za akompaniament nie przyznano.

W kategorii studentów akademii muzycznych trzy równorzędne nagrody po jedenaście tysięcy złotych, dzielone po połowie z nauczycielami, zdobyli:

–          Dariusz Przybylski z Warszawy, student Andrzeja Chorosińskiego,

–          Robert Sztorc z Krakowa, student Stanisława Welanyka,

–          Filip Wałcerz z Poznania, student Bogumiła Nowickiego.

W kategorii studentów akademii muzycznych nagrody specjalne za najlepsze akompaniamenty w wysokości dwóch tysięcy pięciuset złotych każda zdobyli:

–          Marcin Grabosz z Wrocławia,

–          Eun-jin Hwang z Warszawy.

Nagrody zostaną wręczone podczas Koncertu Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2005 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.