V Konkurs dla Młodych Wykonawców 2003 – Koncert Laureatów

Laureaci Konkursu wzięli udział w uroczystym koncercie, który odbył się w Warszawie, 15 czerwca 2003 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert był rejestrowany i odtwarzany przez II Program Polskiego Radia.

Program Koncertu Laureatów

Uroczyste wręczenie nagród

Gaspar Cassado (1897-1966)
Requiebros
na wiolonczelę i fortepian (1935)

Adam Krzeszowiec wiolonczela
(wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Irmina Obońska fortepian
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach
Pedagog laureata: Paweł Głombik

 Makoto Shinohara  (ur. 1931)
Kassouga
na flet i fortepian (1960)

Agnieszka Karwowska flet
(wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Hanna Sosińska – Kraski fortepian
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego
Pedagog laureata: Elżbieta Dastych-Szwarc

 George Enescu (1881-1955)
Suita Impresje z dzieciństwa
op. 28 (1940)

Linda Jankowska skrzypce
(wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu
Pedagog laureata: Karina Gidaszewska

 George Crumb (1929)
Makrokosmos vol. I – Dream images (Love – Death  Music) na fortepian (1974)
Marzena Lis fortepian
(wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych)
Akademia Muzyczna w Krakowie
Pedagog laureata: Adam Kaczyński

 Witold Lutosławski (1913-1994)
Grave
– Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian (1981)

Łukasz Frant wiolonczela
(wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych)
Anna Paras fortepian
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Pedagog laureata: Paweł Głombik

 Otto Ketting (1912-2000)
Intrada
na trąbkę solo (1977)

Jan Harasimowicz flügelhorn
(wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Pedagog laureata: Tomasz Chmielarz
Toru Takemitsu (1930-1996)

Rain tree sketch na fortepian (1982)

 György Ligeti (ur. 1923)
Dwie etiudy
na fortepian (1985)

Ewa Kaczmarek fortepian
(wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych)
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Pedagog laureata: Anita Krochmalska

 Wladimir Zubicki (ur. 1953)
Omaggio ad Astor Piazzolla
na akordeon (1999)

Rafał Grząka akordeon
(nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach
Pedagog laureata: Zbigniew Robert Grzanka

 Karol Szymanowski (1882-1937)
Pieśń Roksany
z opery Król Roger na altówkę i fortepian (1926)

(transkrypcja Pawła Kochańskiego)
Małgorzata Szczepańska altówka
(wyróżnienie w kategorii studenci akademii muzycznych)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Pedagog laureata: Zygmunt Jochemczyk
Piotr Sałajczyk
fortepian

(nagroda specjalna za najlepszy akompaniament)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Pedagog laureata: Józef Stompel

 Sofia Gubajdulina (ur. 1931)
In croce
na akordeon i wiolonczelę (1992) 

Marcin Sebastian Krzyżanowski akordeon
(wyróżnienie w kategorii akademii muzycznych)
Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Pedagog laureata: Jerzy Jurek
Adam Misiak
wiolonczela

Witold Lutosławski (1913-1994)
Wariacja Sacherowska
na wiolonczelę solo (1976)

Marcin Zdunik wiolonczela
(wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego
Pedagog laureata: Andrzej Orkisz

 Stanisław Moryto (ur. 1947)
Veni creator
na organy (1998)

Maria Krajewska organy
(nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego
Pedagog laureata: Stanisław Moryto

 Maurice Ravel (1875-1937)
Cyganka
na skrzypce i fortepian (1924)

Agata Szymczewska skrzypce
(nagroda w kategorii uczniowie szkół muzycznych II stopnia)
Marcin Sikorski fortepian
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
Pedagog laureata: Bartosz Bryła

 Luciano Berio (ur. 1925)
Sequenza III
per voce femminile (1966)

Agata Zubel śpiew
(nagroda w kategorii studenci akademii muzycznych)

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Pedagog laureata: Danuta Paziuk-Zipser

 Steve Reich (ur. 1936)
New York Counterpoint
na klarnet i taśmę (1985)

Fast – Slow – Fast
Paweł Cieślak klarnet, nagranie na taśmie

(nagroda w kategorii studenci akademii muzycznych)
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Pedagog laureata: Ryszard Ryczel

%d blogerów lubi to: