Menu Zamknij
NBSI 2020 - KD I JS
Print

W sobotę 19 września o godz. 14:30 i o godz. 16:30 odbędą się transmisje internetowe dwóch koncertów podsumowujących pracę kompozytorów i improwizatorów Krzesimira Dębskiego i Jarosława Siwińskiego z młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w internetowych warsztatach „Nie bój się improwizować!”.

Są to jedne z niewielu zajęć realizowanych w obecnych warunkach pandemicznych dla dzieci, które uczą się gry lub śpiewu w szkołach muzycznych i innych instytucjach prowadzących zajęcia artystyczne, a także w formie edukacji prywatnej.

Dzięki interaktywnej formie warsztatów, biorą w nich udział młodzi muzycy z różnych stron Polski. Pracują pod kierunkiem znakomitych artystów, poznając między innymi wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

W warsztatach z Krzesimirem Dębskim i Jarosławem Siwińskim brali również udział młodzi muzycy niewidomi i słabowidzący, co z pewnością było dla nich bardzo dużym wyzwaniem, któremu sprostali znakomicie.

Z uwagą obserwowaliśmy pracę wszystkich naszych podopiecznych i jesteśmy pełni podziwu dla wytrwałości, zaangażowania i chęci doskonalenia naszych kursantów!

Teraz wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo ze swoimi mentorami i wystąpią podczas dwóch koncertów, odbywających się w formie warsztatów w warszawskim studio nagraniowym Quality Studio.

Z radością pokażemy Państwu efekty tej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach www.artdecogroup.eu oraz www.facebook.com/adgagencja

Serdecznie polecamy!

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

-----------------

SZCZEGÓŁY PRZEDSIĘWZIĘCIA

Internetowe warsztaty „Nie bój się improwizować!" są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.

Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku.

Warsztaty łączą wiele elementów. Prowadzący rozmawiają z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Prowadzą ćwiczenia i zabawy, które pomagają dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokazują również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu.

Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu

* Warsztaty i koncerty będą rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Organizator: Art Deco Group

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Partner: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Portal Presto. Muzyka Film Sztuka, cameralmusic.pl

Skip to content