Menu Zamknij
We wtorek 17 października br. zapraszamy do Radomia na kolejne spotkanie odbywające się w ramach ogólnopolskiego Festiwalu OBRAZY Z CONRADA, organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego.
 
O godz. 12:00 w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego (Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70) odbędzie się spotkanie autorskie, którego gościem będzie angielski kompozytor i pianista Adrian Williams oraz aktor i reżyser Grzegorz Ociepka.
Goście opowiedzą o inspiracjach i literaturze Josepha Conrada oraz o naszym najnowszym festiwalowym utworze „The Diminishing Minutes of Peace”.
 
 Po spotkaniu o godz. 13:00 w tym samym miejscu, odbędzie się prawykonanie utworu „The Diminishing Minutes of Peace” Adriana Williamsa wraz z recytacjami fragmentów eseju „Jeszcze raz w Polsce” / „Poland Revisited” Josepha Conrada.
 
Wykonawcy: Grzegorz Ociepka – recytacje i Zespół Kameralny Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej w składzie: Karina Maria Kamizela – flet, Bogdan Kraski – klarnet, Maciej Halama – waltornia, Iwo Jedynecki – akordeon, Magda Miłaszewska-Delimat – harfa, Katarzyna Duda – skrzypce, Michał Styczyński – altówka i Małgorzata Kołcz – kontrabas oraz Sławek A. Wróblewski – dyrygent.
 
Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed spotkaniem i koncertem. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga / Towarzystwo Muzyczne w Radomiu, ul. 25 czerwca 70, 26-600 Radom, tel. 48 36 266 65, e-mail: sekretariat@muzycznaradom.pl.
 
Informacje o Festiwalu pod numerem telefonu 790 395 228.
 
 
____________
 
Organizator:
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
  
Mecenat:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
 Partnerzy:
Fundacja PZU
Centrum Kultury Wilanów
Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wilanów
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki
Zespół Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu
PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie
Fundacja Centrum Sztuki Integracja
 
 Współpraca:
Agencja Muzyczna Art Deco Group
  
Patroni medialni:
Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka
POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej
cameralmusic.pl
Mój Radom
Łyk Kultury
Grodzisk News
KIWI – Kalendarz i Wyszukiwarka Imprez
Warszawa za darmo – waw4free
wolnasobota.pl
TERAZ WILANÓW
Wilanów – co? gdzie? kiedy? cowwilanowie.pl
Telewizja Leszno
 
 
 
 
Plakat Festiwalu "Obrazy z Conrada" [17.10.2017]
Skip to content