Menu Zamknij

Przeżywamy wszyscy czas trudny, który domaga się szczególnej wzajemnej troski i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, empatii i reagowania na krzywdę, która dzieje się w bliższej i dalszej od nas przestrzeni. Los, który dotknął Macieja Grzybowskiego, pozbawiając go możliwości normalnego funkcjonowania, powinien nas zmobilizować do udzielenia mu niezbędnej pomocy.

Maciej Grzybowski należy do wybitnych osobowości świata muzyki. Jest artystą o wspaniałej wyobraźni, nieprzeciętnej inteligencji i imponującym dorobku w przynajmniej dwóch dziedzinach. Jest wytrawnym pianistą o kreatywnym podejściu zwłaszcza do muzyki najnowszej, która wiele mu zawdzięcza (wykonania dzieł Pawła Mykietyna i Pawła Szymańskiego); to wybitny interpretator dzieł Andrzeja Czajkowskiego, w muzyce którego odnalazł wyjątkową swą pasję, w istotny sposób przyczyniając się do odkrycia tej jakże ważnej dla polskiej kultury twórczości. Maciej Grzybowski jest znakomitym akompaniatorem i kameralistą, obdarzonym talentem wnikliwego obserwatora życia muzycznego i świetnym piórem, ujawniającym się w tekstach krytycznych o muzyce. Rozpoznawalna jest jego twórczość dziennikarska, recenzencka i antenowa (zaczął współpracować z Polskim Radiem).

Podstępna choroba (cukrzyca), która spowodowała konieczność amputacji nogi, przekreśliła możliwość kontynuacji jego wielokierunkowych aktywności. Jesteśmy wszyscy świadkami dramatu niezwykle wartościowego człowieka – a zarazem osoby samotnej, zdanej w chwili obecnej wyłącznie na przyjaciół i ludzi dobrej woli. Jest naszym obowiązkiem, by uczynić wszystko, co możliwe, by otworzyć dla Macieja perspektywę w miarę normalnego bytu. Zwracamy się zatem, mobilizując w pierwszej linii nas samych, do wszystkich, którzy mogą w tej sytuacji pomóc.

Najbliższym wyzwaniem jest sfinansowanie kosztownej protezy nogi i rehabilitacji, a w dalszym etapie podjęcie próby ustabilizowania jego statusu zawodowego. 

Stanisław Leszczyński,  Jerzy Maksymiuk,  Jadwiga Rappé, Ewa Pobłocka, Urszula Kryger, Paweł Szymański,  Andrzej Bauer, Piotr Anderszewski, Olga Pasiecznik

Już od dzisiaj działa specjalne konto MACIEJ GRZYBOWSKI o nr

72 1140 1977 0000 2634 0600 1028

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Polskiej Fundacji Muzycznej

Skip to content