Menu Zamknij

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci 2022 - 9 maja

OMB URSYNÓW 2022 - grafika FB (2)

Dzisiaj 9 maja w Przedszkolu im. Polskich Podróżników nr 55 odbędą się pierwsze tegoroczne, ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”.

Dzięki współpracy z Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy najmłodsi będą poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i różne instrumenty.

Muzycznymi gośćmi warsztatów będą: beatboxer Patryk Tiktak Matela, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

👉 Szczegóły: FB PTMW

W tym roku warsztaty „Opowiedz mi bajkę” dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz 
dla dzieci i ich rodziców odbędą się w: maju i czerwcu na warszawskim Ursynowie, 
a od października do grudnia w: Mrągowie, Zakrzewie, Krajence, Łobżenicy, Kłodzku 
i Domaszkowie.
Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.
Tegoroczne warsztaty są bezpłatne dla uczestników i realizowane w ramach dwóch projektów, zostały które dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
w ramach Programu „Kultura Dostępna" oraz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!

* Kolejne warsztaty odbędą się 16 maja w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 394.

_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy
Partnerzy: Miejsce Aktywności Lokalnej Kłobucka 14, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa" | https://www.facebook.com/SZANSA-304249252637
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Cameralmusic.pl

#ptmw1923 #omb2022 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole

ARTYŚCI:

Patryk TikTak Matela
beatbox

Magister anglistyki na UW, pionier łączący beatbox z różnymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu i elektroniki po muzykę współczesną. Kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Organizuje m.in. oficjalne mistrzostwa – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce. Wielokrotnie działał charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty w domu poprawczym czy występując w domu dziecka.

Jarosław Siwiński
syntezator

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Kontrabasistka, absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Skip to content