Menu Zamknij

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci 2022 - 16 maja

OMB Ursynów - grafika FB [16.05]

W poniedziałek 16 maja w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 394 ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” poprowadzą: harfistka Agata Galik, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

To kolejne spotkanie z dziećmi, które jest możliwe dzięki tegorocznej współpracy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.

👉 Szczegóły: FB

Serdecznie zapraszamy!

* Kolejne warsztaty, tym razem w formule rodzinnej, odbędą się 4 czerwca w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14.

***

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy
Partnerzy: Miejsce Aktywności Lokalnej Kłobucka 14, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa"
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Cameralmusic.pl

#ptmw1923 #omb2022 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole

ARTYŚCI:

Agata Galik
harfa

Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie harfy prof. U. Mazurek. Ukończyła też studia na UW - Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych - Katedra Europeistyki. Współpracowała z orkiestrą FN pod dyrekcją J. Kaspszyka, z którą uczestniczyła w znaczących festiwalach muzycznych oraz w trasach koncertowych m.in. po USA, Niemczech, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii. Współpracowała też z orkiestrami: Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Podkarpackiej, Pan – European Philharmonia, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Polską Orkiestra Sinfonia Iuventus.

Jarosław Siwiński
syntezator

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Kontrabasistka, absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Skip to content