OPOWIEDZ MI BAJKĘ Mokotowskie warsztaty improwizacji dla dzieci 28 kwietnia 2023 r.
Zapraszamy na warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, które odbędą się w piątek 28 kwietnia br. w Przedszkolu nr 80 „Słoneczna Dolinka”.
Podróże przez improwizacje poprowadzą: aktor i reżyser Grzegorz Ociepka, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
Warsztaty odbędą się dzięki tegorocznej współpracy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.
👉 Szczegóły: www.facebook.com/ptmw1923
Serdecznie zapraszamy!
_______________
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
_______________
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: POLMIC – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, waw4free.pl, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl
ARTYŚCI:
Grzegorz Ociepka
aktor
Jego twórczość od początku związana jest z teatrem dla dzieci. Był aktorem m.in. Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Reżyseruje sztuki teatralne, jest autorem scenariuszy i spektakli dla dzieci, na przykład „Recepta na odwagę”, czy „Witaminowa przygoda”. Od ponad 20 lat prowadzi swój własny teatr „Promyk“. Prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy z różnymi instytucjami takimi jak: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu, poznańskie Centrum Sztuki Dziecka i in.
Jarosław Siwiński
syntezator
Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy
i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.
Małgorzata Kołcz
kontrabas
Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.