Menu Zamknij

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Warsztaty improwizacji dla dzieci 19 listopada 2023 r.

OMB WK 2023 - warsztaty 19.11 - grafika FB

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami na bezpłatne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę", które odbędą się w niedzielę 19 listopada br. o godz. 11:00 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna" - filii Ośrodka Kultury Wesoła (ul. Jana Pawła II 25, Warszawa).

W planie dużo: muzyki, improwizacji, grania na instrumentach i dobrej zabawy.

Warsztaty poprowadzą improwizatorzy: Leszek Lorent (instrumenty perkusyjne), Małgorzata Kołcz (kontrabas) oraz Jarosław Siwiński (syntezator).

Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

Zgłoszenia są przyjmowane na dwa sposoby:

poprzez formularz: https://forms.gle/vbDmyJkCHbCa3PpbA

LUB

emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu

🍀 Zapraszamy również do udziału dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców.
Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w warsztatach.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Szczegóły: www.ptmw.art.pl oraz https://fb.me/e/1bUgcz3qg

Serdecznie zapraszamy!

_______________

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej,
a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych.

Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Zajęcia cyklu „Opowiedz mi bajkę” prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

_______________

* Warsztaty odbywają się w ramach programu PTMW „Warszawa kreatywna", który jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej | Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa | Współpraca: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, Agencja Muzyczna Art Deco Group | Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, waw4free.pl, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl

ARTYŚCI

Leszek Lorent

perkusja

Jest wybitnym perkusistą, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów, a także autorem monografii naukowych i artykułów z pogranicza muzyki i filozofii.

Ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, a z jego inspiracji powstało kilkadziesiąt kompozycji przeznaczonych na perkusję, w tym dzieła na perkusję solo i orkiestrę. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt, w których występuje jako solista i kameralista.

Jarosław Siwiński

syntezator

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).

Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz

kontrabas

Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.

Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

#ptmw1923 #omb2023 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole #dladzieci #warszawakreatywna

 

Skip to content