Menu Zamknij

Ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci OPOWIEDZ MI BAJKĘ 2021

Warsztaty improwizacji dla dzieci OPOWIEDZ MI BAJKĘ rozwijają wyobraźnię i kreatywność najmłodszych poprzez zabawę z dźwiękiem, książkami obrazkowymi i wspólne muzykowanie. Istotną częścią warsztatów są zabawy na podstawie książek obrazkowych, gdzie m.in. opisywane przez dzieci fragmenty ilustracji są „tłumaczone” na język muzyczny przez improwizujących, doświadczonych muzyków.

Twórczy kontakt z muzyką, ułatwiony przez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, wprowadza dzieci w świat dźwięków - typowych, nietypowych i zupełnie zwariowanych. Młodzi słuchacze stają się muzykami, tancerzami a niekiedy także - dyrygentami. Podczas warsztatów rodzinnych dzieciom aktywnie towarzyszą ich opiekunowie. Autorką koncepcji warsztatów jest Małgorzata Kołcz.

W roku 2021 warsztaty na warszawskim Ursynowie odbywają się w Przedszkolu Publicznym EDULICA (15 XI), Przedszkolu Integracyjnym nr 394 (22 XI) oraz - w formule rodzinnej - w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14 (27 XI).

[] A. Galik

AGATA GALIK - harfa
Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek oraz UW na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Katedrze Europeistyki. Swoje umiejętności gry na instrumencie doskonaliła na międzynarodowych kursach mistrzowskich. Współpracowała z wieloma orkiestrami symfonicznymi, uczestniczyła m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Współpracowała z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tworząc oprawę muzyczną Salonów Poezji. Dokonała również nagrań z Filharmonią Narodową w Warszawie i Pan-European Philharmonia. Od 2019 roku jest pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie.

[] I. Jędruch

IWONA JĘDRUCH - misy dźwiękowe, gongi, skrzypce
Multiinstrumentalistka i dziennikarka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Gra muzykę improwizowaną na instrumentach rzadko spotykanych. Stosuje własne techniki wydobywania dźwięku. Występuje na koncertach solo i w duetach, m.in. ze Zdzisławem Piernikiem [tuba], Tadeuszem Sudnikiem [live electronics] i Małgorzatą Kołcz [kontrabas]. Gra na wernisażach malarskich, bierze udział w projektach muzyczno–plastycznych, m.in. z Anną Carpenter, Edytą Dzierż i Małgorzatą Kapłan.
Prowadzi autorskie warsztaty improwizacyjne, rozwojowe i relaksacyjne dla młodzieży i dorosłych SZTUKA DŹWIĘKU SZTUKĄ ŻYCIA, wykorzystując harmonizującą funkcję wibracji dźwięku. Pisze także felietony.
www.iwonajedruch.pl

[] M. Kołcz

MAŁGORZATA KOŁCZ - kontrabas
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

[] K. Kusior

KARINA KUSIOR - flety
Studentka studiów II stopnia UMFC w Warszawie w klasie fletu dr Agaty Igras. Absolwentka OSM II st. im. Z. Brzewskiego u prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Stypendystka Programu MKiDN MŁODA POLSKA i Finalistka „Młodego Muzyka Roku" w 2014 r. Laureatka GRAND PRIX na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Ponadto laureatka wielu konkursów solowych i kameralnych w Polsce i za granicą. Koncertowała również w Siedzibie NOSPR, ECM K. Pendereckiego w Lusławicach, Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, Gewandhaus (Lipsk) czy Hallenstadium (Zurych).

[] J. Siwiński

JAROSŁAW SIWIŃSKI - syntezator
Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Skip to content