Menu Zamknij

Warsztaty improwizacji dla dzieci OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Warsztaty improwizacji dla dzieci OPOWIEDZ MI BAJKĘ rozwijają wyobraźnię i kreatywność najmłodszych poprzez zabawę z dźwiękiem, książkami obrazkowymi i wspólne muzykowanie. Istotną częścią warsztatów są zabawy na podstawie książek obrazkowych, gdzie m.in. opisywane przez dzieci fragmenty ilustracji są „tłumaczone” na język muzyczny przez improwizujących, doświadczonych muzyków.

Twórczy kontakt z muzyką, ułatwiony przez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, wprowadza dzieci w świat dźwięków - typowych, nietypowych i zupełnie zwariowanych. Młodzi słuchacze stają się muzykami, tancerzami a niekiedy także - dyrygentami. Podczas warsztatów rodzinnych dzieciom aktywnie towarzyszą ich opiekunowie. Autorką koncepcji warsztatów jest Małgorzata Kołcz.

W roku 2021 warsztaty OPOWIEDZ MI BAJKĘ odbywają się w Olsztynie, Zakrzewiu, Jastrowiu, Krajence i Bielawie.

[] A. Galik

AGATA GALIK - harfa
Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek oraz UW na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Katedrze Europeistyki. Swoje umiejętności gry na instrumencie doskonaliła na międzynarodowych kursach mistrzowskich. Współpracowała z wieloma orkiestrami symfonicznymi, uczestniczyła m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Współpracowała z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tworząc oprawę muzyczną Salonów Poezji. Dokonała również nagrań z Filharmonią Narodową w Warszawie i Pan-European Philharmonia. Od 2019 roku jest pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie.

[] I. Jedynecki

IWO JEDYNECKI - akordeon
Laureat czołowych miejsc na ponad dwudziestu krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jako solista występował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Chorwacji, Szwajcarii, Ukrainie, na Litwie, na Węgrzech oraz we Włoszech.
Oprócz działalności solistycznej stale współpracuje z trzema znakomitymi muzykami młodego pokolenia, tworząc wielokrotnie nagradzane, koncertujące w kraju i za granicą duety: ze skrzypaczką Karoliną Mikołajczyk, pianistą Aleksandrem Krzyżanowskim i akordeonistą Hubertem Giziewskim.
Karierę koncertującego muzyka klasycznego łączy z zamiłowaniem do piłki nożnej, reprezentując barwy występujacego w warszawskiej A-klasie klubu AKS Zły.

[] M. Kołcz

MAŁGORZATA KOŁCZ - kontrabas
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

[] J. Kordaczuk

JAROSŁAW KORDACZUK - monokton
Studia kompozytorskie odbył na Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu. Jego myśli twórcze kołaczą się od piosenki poetyckiej i muzyki dla dzieci po utwory eksperymentalne - przechodząc przez różne odcienie muzyki instrumentalnej i wokalnej, kameralnej i symfonicznej, akustycznej i elektroakustycznej, klasycznej i improwizowanej a nawet... cichej i głośnej.
Jako twórca muzyki eksperymentalnej charakteryzuje się dbałością o to, by realizacja warstwy elektronicznej odbywała się na urządzeniach, w których czytelne jest przeniesienie gestu na dźwięk. Jest m.in. twórcą
prototypowego instrumentu - monoktonu, który zmuszeni jesteśmy teraz znosić w wielu jego utworach.

[] P. Matela

PATRYK TIKTAK MATELA - beatbox
Magister anglistyki na UW, pionier łączący beatbox
z różnymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki
o human beatbox. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu i elektroniki po muzykę współczesną. Kilkukrotnie był jurorem zawodów
beatboxowych, udziela się na niezliczonych imprezach
w Polsce i za granicą. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Organizuje m.in. oficjalne mistrzostwa
– WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce. Wielokrotnie działał charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty
w domu poprawczym czy występując w domu dziecka.

[] G. Ociepka

GRZEGORZ OCIEPKA - aktor
Jego twórczość od początku związana jest z teatrem dla
dzieci. Był aktorem m.in. Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Reżyseruje sztuki teatralnae, jest autorem scenariuszy i spektakli dla dzieci, na przykład „Recepta na odwagę” czy „Witaminowa przygoda”.
Od ponad 20 lat prowadzi swój własny teatr „Promyk“. Prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy z różnymi instytucjami,
jak Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu czy poznańskie Centrum Sztuki Dziecka.

[] J. Siwiński

JAROSŁAW SIWIŃSKI - syntezator
Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

c 24.03 loga strona ptmw-01
Skip to content