Menu Zamknij

MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE
Spotkania z kompozytorami[seria 3]FINAŁ
Warszawa, 16 marca – 27 kwietnia 2014 r.

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42

O muzyce własnej – opowieść a kontemplacja. O muzyce dziś – strumienie nowoczesności. O polityce i sztuce – demokracja a estetyka, czyli spotkanie z kompozytorem Jerzym Kornowiczem na zakończenie trzeciej serii cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.

jerzy-kornowicz-fot-m-kosinska1-225x300

PTMW zaprasza na finał rozmów o muzyce współczesnej w najbliższą niedzielę 27 kwietnia br. o godz. 18:00 do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Gościem ostatniego spotkania trzeciej serii cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” będzie kompozytor Jerzy Kornowicz.

Studiował kompozycję u Tadeusza Bairda, Mariana Borkowskiego i Louisa Andriessena. Pisze utwory na zamówienie festiwali, instytucji oraz znakomitych wykonawców z Polski i z zagranicy, m.in.: Radia BBC, festiwalu „Warszawska Jesień” i Filharmonii Praskiej. Jego kompozycje wydają m.in.: BBC Music, Signum Classic i Acte Préalable.

Jerzy Kornowicz jest również założycielem grupy wykonującej muzykę intuitywną „Kawalerowie błotni” i organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych. Jako prezes Związku Kompozytorów Polskich i ruchu Kreatywna Polska od lat aktywnie działa na rzecz polskiej kultury.

Bohater spotkania to nie tylko wybitny kompozytor; to także organizator i wnikliwy obserwator życia muzycznego oraz działacz społeczny, zaangażowany od lat w poprawę warunków funkcjonowania polskiej kultury. To rzadkie połączenie wielu perspektyw powoduje, że tematyka spotkania będzie bardzo rozległa: od własnej muzyki, poprzez szerszy ogląd obecnej twórczości aż do  refleksji nad niejednoznaczną rolą demokracji i polityki w kształtowaniu masowej konsumpcji kultury.

Wszystkie spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, dalekie od formy akademickich wykładów, bogato ilustrowane muzyką, fotografiami i wideo, odbywają się w niedzielne popołudnia od 16 marca do 27 kwietnia o godz. 18:00 w odrestaurowanych piwnicach Muzeum Historycznym m.st. Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42). Moderatorem rozmów jest Małgorzata Kołcz – kontrabasistka i organizator wydarzeń kulturalnych.

Wstęp jest wolny.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl

Projekt dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Moderator spotkań: Małgorzata Kołcz

Koordynator projektu: Jarosław Siwiński

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowatorskich technik edukacyjnych. Celem spotkań jest także przygotowanie słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Mecenat: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Art Deco Group, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy

Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, TVP Warszawa, Presto, Wawcity.pl, MEAKULTURA

Skip to content