Menu Zamknij

Spotkania z kompozytorami

Warszawa, 30 września – 2 grudnia 2012 r.
Lokal Użytkowy
Ul. Brzozowa 27/29

Warszawski cykl edukacyjny „Muzyka współczesna nie gryzie” powraca.

Już w niedzielę 30 września br. rozpoczyna się organizowany po raz drugi przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej cykl spotkań edukacyjnych „Muzyka współczesna nie gryzie”. Ponownie polscy kompozytorzy podzielą się swoimi fascynacjami, swoim widzeniem świata i miejsca, jakie w tym świecie zajmuje ich muzyka.

W roku 2012 od września do grudnia odbędzie się 6 spotkań, w których wezmą udział: Rafał Augustyn, Sławomir Czarnecki, Hanna Kulenty, Alicja Gronau, Bartosz Kowalski i Grażyna Pstrokońska-Nawratil.

Goście cyklu należą do różnych generacji twórców. Każdy z nich ma swój oryginalny i bardzo indywidualny styl i prezentuje inne oblicze muzyki współczesnej. Będzie więc okazja do rozmowy z miłośnikami historii, literatury, tańca, podróży, technologii, z hobbystami i pedagogami.

Muzyka, tak jak wszelka sztuka, nie powstaje na bezludnej wyspie, a przyjrzenie się światu oczami kompozytora może być równie inspirujące jak kontakt z samym dziełem muzycznym. Pomoże szukać odpowiedzi na pytania: „skąd”, „po co” i „dlaczego”: skąd muzyka się bierze, po co jest pisana, dlaczego brzmi właśnie tak a nie inaczej.

Czy współczesna muzyka to nadal muzyka klasyczna? Czy zawsze poważna? Awangardowa, niezrozumiała, trudna? Doskonała? Jak będzie słuchana za lat 10, 20 czy 50?

Wszystkie spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, dalekie od formy akademickich wykładów, bogato ilustrowane muzyką, fotografiami i wideo, będą odbywać się w niedzielne popołudnia od 30 września do 2 grudnia br. o godz. 17:00 w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) – tuż przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Moderatorem spotkań będzie Małgorzata Kołcz – kontrabasistka i organizator wydarzeń kulturalnych.

Pierwszy gość cyklu to Rafał Augustyn: kompozytor, a także wykładowca literatury i krytyk muzyczny. O czym będzie mówił? Na przykład o treści i formie w nowej muzyce, o sposobach obecności w niej języka i tekstu. Kompozytor postawi pytanie fundamentalne dla każdego współczesnego artysty: jak korzystać z wolności twórczej, skoro (teoretycznie) można wszystko? Pojawi się też wątek krytyki muzycznej.

Warto zarezerwować sobie czas i zaprosić znajomych. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Moderator spotkań: Małgorzata Kołcz

Koordynator projektu: Jarosław Siwiński

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowatorskich technik edukacyjnych. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Szczegółowe informacje pod nr tel. tel. 790 395 228 oraz na stronie www.ptmw.art.pl

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Lokal Użytkowy, Art Deco Group, Emes

Patroni medialni: Program Drugi Polskiego Radia, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, TVP Kultura, Wawcity.pl, Projektor Kulturalny

Muzyka Współczesna Nie Gryzie [30.09 – 02.12.2012] Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej / www.ptmw.art.pl Koordynator projektu: Jarosław Siwiński / tel. 531 727 907

Skip to content