Menu Zamknij

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zrealizowało zadanie polegające na skomponowaniu utworu oraz realizacji koncertu MUZYKA MIASTA.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Grupa KAWALEROWIE BŁOTNI (Jerzy Kornowicz, Krzysztof Knittel, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Tadeusz Sudnik, Tadeusz Wielecki) skomponowała współczesny utwór inspirowany dźwiękami Warszawy (niektóre z tych dźwięków transmitowane były w czasie koncertu na żywo – z mikrofonów umieszczonych na skarpie wiślanej). W kompozycji wykorzystano też krótkie fragmenty piosenek związanych z Warszawą (Dobranoc, już czas na sen; Na prawo most, na lewo most; Karuzela na Bielanach; Pamiętasz była jesień; Sen o Warszawie; Warszawo ma). Utwór był muzycznym kolażem złożonym z naturalnych dźwięków, piosenek oraz, i przede wszystkim, muzyki zespołu Kawalerowie Błotni.

17 grudnia 2008 o godz. 20 w sali Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików  (Warszawa, Plac Zamkowy 8) odbył się koncert na którym zespół Kawalerów Błotnych wykonał przygotowany wcześniej utwór.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej przygotowało, wydrukowało i rozpowszechniło plakaty, ulotki i zaproszenia w łącznej ilości 500 sztuk. Informacje o koncercie znalazły się w prasie codziennej, na kilku portalach internetowych oraz w radio (2PR).  Rozesłane zostały na listy internetowe (PTMW, ZPAF, Muzykant oraz kilka dużych list prywatnych).

Skomponowano i przygotowano do wykonania koncertowego 1 utwór. Odbył się jeden koncert (premiera). W koncercie wystąpiło 6 artystów – muzyków. Publiczność liczyła ok. 100 osób.

Skip to content