Menu Zamknij

muz-i-zab-w-w-wie-2012-dorosli1-211x300

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zwrócić uwagę Państwa na oryginalną formułę koncertów muzyki współczesnej dla dzieci pod nazwą „Muzyka i zabawa w Warszawie”. Najbliższy koncert z tego cyklu odbędzie się w Warszawie w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, na ul. Podskarbińskiej 2, w najbliższy piątek 4 listopada, o godz. 9:00, 10:15 i 11:30. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Na program koncertu pt. „Co nowego w muzyce” złożą się utwory powstałe w wyniku warsztatów kompozytorskich przeprowadzonych w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka w 2009 roku. Dzieci czeka m.in. polowanie na muchę, dyrygowanie za pomocą emotikonów i zabawa w uliczne światła.  Wystąpi kwartet smyczkowy Warsaw Camerata.

Zapraszamy osoby dorosłe, zainteresowane zarówno promocją kultury jak i powszechną edukacją muzyczną. Wstęp wolny. Wszystkie miejsca dla dzieci są już, niestety, zarezerwowane.

„Muzyka i zabawa” to cykl koncertów muzyki współczesnej dla dzieci z ogólnokształcących szkół podstawowych, w wielu 7 – 10 lat. Ich celem jest poszerzenie doświadczeń dzieci o nowe obszary kultury muzycznej, uwrażliwianie młodych słuchaczy na różne aspekty muzyki, elementy jej budowy, konteksty kulturowe, wreszcie bliższe poznanie instrumentów muzycznych.

Projekt funkcjonuje od 18 lat w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka, gdzie powstał i gdzie jest kontynuowany, stale doskonalony i co roku uzupełniany o nowe kompozycje. Jego autorką jest Hanna Gawrońska, wybitny psycholog dziecięcy i animator muzyki.

Kompozycje prezentowane w ramach „Muzyki i zabawy” realizowane są z użyciem współczesnego języka muzycznego, a zarazem dostosowane do percepcji młodego słuchacza.  Wykorzystują (w zależności od koncertu) m.in. techniki teatru instrumentalnego, performance, mediów elektronicznych i – co najważniejsze – wymagają od młodej publiczności aktywnego uczestnictwa, zaangażowania w zabawach realizowanych w przebiegu poszczególnych utworów i pomiędzy nimi.

Utwory te są zamawiane u polskich kompozytorów, a także wyłaniane w międzynarodowych konkursach organizowanych specjalnie na potrzeby projektu.

W każdym koncercie oprócz artystów bierze udział 2 animatorów muzycznych: 1 prowadzący koncert i 1 animujący publiczność.

Koncert „Co nowego w muzyce” odbędzie się dzięki życzliwości Centrum Promocji Kultury Praga-Południe oraz finansowemu wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Bliższe informacje:

Jarosław Siwiński, tel.: 531 727 907, e-mail: jaroslaw.siwinski@interia.pl

Serdecznie zapraszamy!