Menu Zamknij
Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”
Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.
Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15).
Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Podczas warsztatów uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie.
godz. 15:00-16:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 17:00-18:30 – dzieci w wieku 6-8 lat
Warsztaty poprowadzi kontrabasistka MAŁGORZATA KOŁCZ.
Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.
Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
Podczas pierwszych zajęć (03.09) prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.
Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą. Udział jest bezpłatny – ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Kultura Dostępna” oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Serdecznie zapraszamy!
__________
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit
Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Mój Przedszkolak, Wychowanie w Przedszkolu, Magazyn Presto, Telewizja Sudecka, tygodnik Euroglacensis, www.cameralmusic.pl, Edukacja Muzyczna, Express-Miejski.pl
Opieka medialna: TVP Wrocław
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński
omb plakat jesień
Skip to content