KONKURS im.K.SEROCKIEGO – Wyniki dotychczasowych edycji

I KONKURS (1984 – utwór na zespół kameralny)

jury:  Witold Lutosławski (przewodniczący), Marek Kopelent, Arne Nordheim, Otto Tomek, Iannis Xenakis

laureaci:

Bent Lorentzen (Dania) – Paradiesvogel na 7 instrumentów – I nagroda i nagroda Zofii Serockiej

Alejandro Iglesias Rossi (Argentyna) – Ancestral Rites of the Forgotten Culture na mezzosopran i 6 perkusistów –  nagroda Moeck Verlag

James Harley (Kanada) – Images na zespół kameralny –  nagroda ZAiKS-u

II KONKURS (1987 – utwór na orkiestrę)

jury: Jan Krenz (przewodniczący), Wojciech Kilar, Edison Denisov, Franco Donatoni, Aurel Stroe, Michel Decoust

laureaci:

I nagrody nie przyznano

Benfried Pröve (Niemcy) – Entropia – nagroda Moeck Verlag:

Rory D. Boyle (Wielka Brytania) – Winter Music oraz Jan Oleszkowicz – Embrion (nagroda Zofii Serockiej) – Nagroda ZaiKS-u (podzielona)

III KONKURS (1990 – utwór na orkiestrę kameralną)

jury: Krzysztof Penderecki (przewodniczący), Zygmunt Krauze, Francois-Bernard Mache,  Siegfried Matthus,

Günter Schuller, Joji Yuasa

laureaci:

Aleksander Szczetyński (Ukraina) – Glossalie – I nagroda i nagroda p. Serockiej:

Yori-Aki Matsudaira (Japonia) – Recollection – nagroda Moeck Verlag:

Francois Rose (Francja) – Face a Face –Nagroda ZaiKS-u:

 IV KONKURS (1993 – utwór na instrument solo lub głos solo) 

jury: Włodzimierz Kotoński (przewodniczący), Marta Ptaszyńska, Jane Manning, Aki Takahashi

laureaci:

Laurie Radford (Kanada) – In vivo … in vitro na gitarę solo –  I nagroda i nagroda Zofii Serockiej

Atsuhiko Gondai (Japonia) – The Cross of Light na organy – nagroda Moeck Verlag

James Moberley (USA) – In bocca del lupo na skrzypce i taśmę – nagroda ZaiKS-u

V KONKURS (1996 – utwór na instrument solo lub głos solo i orkiestrę smyczkową)

jury: Zygmunt Krauze (przewodniczący), Gilbert Amy, Dieter Schnebel, Marek Stachowski

laureaci:

Pedro Palacio (Argentyna/Francja) – Yugoslavia Burning, „War is not over…” na klarnet solo i orkiestrę smyczkową – I nagroda i nagroda Zofii. Serockiej

Noriko Hisada (Japonia) – Pursuit na wolonczelę solo i orkiestrę smyczkową – II nagroda Moeck Verlag

Alastair Greig (Wielka Brytania) – A Social Contract na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową – III nagroda Fundacji Kultury

Sergio Lauricella (Włochy) –„…solo il silenzio rimbomba..” na sopran solo i orkiestrę smyczkową – IV nagroda ZaiKS-u

VI KONKURS (1998 – utwór na instrument solo lub głos solo i orkiestrę symfoniczną)

jury: Zygmunt Krauze (przewodniczący), Jonathan D. Kramer, Krzysztof Penderecki, Martin Smolka

laureaci:

Dai Fujikura (Japonia) – Children na sopran chłopięcy i orkiestrę symfoniczną – I nagroda i nagroda  Zofii Serockiej

Antoine Beuger (Holandia) – Fourth Music for Marcia Hafif (4) na akordeon solo i orkiestrę symfoniczną – II nagroda Moeck Verlag

Michiharu Matsunaga (Japonia) – The Timscape in the Depth of a Dream na fortepian solo i orkiestrę symfoniczną – III nagroda Fundacji Kultury

Carter Pann (USA) – Piano Concerto na fortepian solo i orkiestrę symfoniczną – IV nagroda ZAiKS-u

VII KONKURS (2000 – utwór na instrument solo lub głos solo i kwartet smyczkowy)

jury: Zygmunt Krauze (przewodniczący), Tania León, Unsuk Chin, Mark Kopytman, Marek Stachowski

laureaci:

Gianni Giacomazzo (Włochy) – Fusione na harfę i kwartet smyczkowy – I nagroda i nagroda Zofii Serockiej

Antonio Giacometti (Włochy) – Syncretic landscape IV na gitarę solo i kwartet smyczkowy – II nagroda Moeck Verlag

Paul Stanhope (Australia) – Sea chronicles na sopran solo i kwartet smyczkowy – III nagroda Fundacji Kultury

Paweł Gabrysiewicz (Polska) – Szreń na grani na sopran solo i kwartet smyczkowy – IV nagroda ZAiKS-u

VIII KONKURS (2002 – utwór na orkiestrę)

jury: Dubravko Detoni, Sukhi Kang, Zygmunt Krauze (przewodniczący), Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Elliott Schwartz

laureaci:

José Luis Campana – For Yuly – I Nagroda Ministerstwa Kultury i Nagroda Specjalna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego S.A.

Carlo Alessandro Landini – Time On Target – II Nagroda Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Robert J. Bennett Jr. (USA) – Pastiche for baroque orchestra and percussion III Nagroda Fundacji Kultury

Bartosz Marcin Kowalski (Polska) – Symfonia okręgów – IV Nagroda ZAiKS-u i Nagroda Specjalna Zofii Serockiej dla najmłodszego laureata konkursu

IX KONKURS (2004 – utwór na orkiestrę smyczkową)

jury: Ana Lara, William Kraft, Zygmunt Krauze (przewodniczący)  Hanna Kulenty, Richard Tsang.

laureaci:

Thoma Simaku (Albania/Wielka Brytania) – Plenilunio II per Orchestra d’Archi – Nagroda Główna Ministerstwa Kultury

Carlo Alessandro Landini (Włochy) – Concerto da camera per 13 archi – II Nagroda Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Stefano Bonilauri (Włochy) – Otto Variazioni – III Nagroda ZAiKS-u i Nagroda Specjalna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego S.A. dla najmłodszego laureata konkursu – komplet płyt i partytur „Arcydzieła Polskiej Muzyki XX Wieku”

David Mark Richey (Wielka Brytania) – Tableaux – IV Nagroda Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga

 X KONKURS (2006 – utwór na orkiestrę symfoniczną)

Jury: Martin Bresnick, Zygmunt Krauze (przewodniczący), Clarence Mak  oraz Lidia Zielińska

laureaci:

Hiroshi Nakamura (Japonia) – The Four Zoas – Nine Dreams of the prophecy book by William Blak –                    Nagroda Główna ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Robert Lemay (Kanada) De brise en ressac II Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nicolas Gilbert (Kanada) – Topographie d’un lieu imaginaire – III Nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Nagroda Specjalna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego S. A. dla najmłodszego laureata konkursu – komplet płyt i partytur Arcydzieła Polskiej Muzyki XX Wieku

Grzegorz Duchnowski (Polska) – Rytmy i Kolory – IV Nagroda ufundowana przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga.

XI KONKURS (2008 – utwór na zespół  kameralny)

Jury: Zygmunt Krauze – Przewodniczący, Stephen Montague, Vladimir Scolnic oraz Walter Zimmermann

laureaci:

Marios Joannou Elia (Cypr) – Versteckspiel III Pierwsza Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury

 i Dziedzictwa Narodowego

Fernando Abel Maglia (Argentyna) – Los Secretos del Silencio – Druga  Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Iluminada Pérez Frutos (Hiszpania) – Instants of Eternity – Trzecia Nagroda ufundowana  przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

David Philip Hefti (Szwajcaria) 6 pieces for 4 players (string quartet nr 3) – Czwarta Nagroda ufundowana przez Program 2 Polskiego Radia

Elia Marios Joannou (Cypr) Nagroda Specjalna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA dla najmłodszego laureata – komplet płyt CD i partytur „Arcydzieła Polskiej Muzyki XX wieku”

XII KONKURS (2011– utwór na orkiestrę symfoniczna)

Jury:Dan Yuhas – Przewodniczący, Ramon Anthin, Stephen Lias, Indra Riše

laureaci:

Adriano Gaglianello (Włochy) – „Aldebaràn” Pierwsza Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Alastair Greig (Wielka Brytania)  „L’ombre des arbres..” – Druga Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Guy Olivier Ferla (Francja)  „Aux Ombres De Mariacki”  Trzecia Nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Adriano Gaglianello (Włochy) Nagroda Specjalna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA dla najmłodszego laureata – komplet polskich partytur współczesnych.

%d blogerów lubi to: