Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.
Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
Podczas zajęć prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także śpiewają i grają na perkusjonaliach.
 
Terminy tegorocznych warsztatów: 3 września, 1 października, 5 listopada. Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą i odbywają się w siedzibach naszych dolnośląskich partnerów, którymi są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku [ul. Kościuszki 8] oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu [pl. Wolności 15].

Udział w warsztatach jest bezpłatny – ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty @ artdecogroup.eu.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Kultura Dostępna” oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Serdecznie zapraszamy!

 
 

 
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit
Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Mój Przedszkolak, Wychowanie w Przedszkolu, Magazyn Presto, Telewizja Sudecka, tygodnik Euroregio Glacensis, cameralmusic.pl, Edukacja Muzyczna, Express-Miejski.pl
Opieka medialna: TVP Wrocław
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński