Menu Zamknij

AUDIO STAGE 2020 - Transmisja Prawykonań

Print

Transmisja prawykonań preludiów i utworów audioscenicznych
z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie
NIEDZIELA 8.11.2020 GODZ. 18:00

Program:
Preludium 1: Bartosz Smorągiewicz / Izabela Buchowska
Ishtar: Marzena Majcher / Magda Jędra
Preludium 2: Bartosz Smorągiewicz / Izabela Buchowska
Niekoherencja: Jarosław Siwiński / Waldemar Barwiński
Preludium 3: Bartosz Smorągiewicz / Izabela Buchowska
Hojna Alpaka Rusi: Marcin Piotr Łopacki / Paulina Horajska
Preludium 4: Bartosz Smorągiewicz / Izabela Buchowska
Korposzamanizm: Anna Jędrzejewska / Katarzyna Markowska
Prowadzenie rozmów z artystami: Małgorzata Kołcz

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na kolejny wieczór łączący muzykę współczesną, teatr i taniec, czyli Audio Stage!

Wieczór prawykonań preludiów i utworów audioscenicznych odbędzie się 8 listopada o godz. 18:00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W tym roku wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, a bezpośrednią transmisję obejrzą Państwo na kilku stronach, m.in. www.ptmw.art.pl i https://www.facebook.com/ptmw1923/live_videos/

Utwory audiosceniczne stworzyli kompozytorzy prezentujący różne stylistyki muzyczne: Anna Jędrzejewska, Marzena Majcher, Marcin Piotr Łopacki i Jarosław Siwiński.

Wykonawcami oraz współautorami tych kompozycji będą artyści sceniczni: Katarzyna Markowska, Magda Jędra, Paulina Horajska i Waldemar Barwiński.

Premierowe utwory zostaną poprzedzone preludiami muzycznymi – rodzajami małych uwertur z elementami teatru instrumentalnego, które skomponował w tym roku Bartosz Smorągiewicz. Będzie on również ich wykonawcą wraz z wiolonczelistką Izabelą Buchowską.

W przerwach między prezentacjami będą mogli Państwo wysłuchać rozmów z twórcami i wykonawcami poszczególnych utworów.

Informacje: tel.: 790 395 228 oraz e-mail: biuro@artdecogroup.eu

Strona internetowa: www.audiostage.pl

ZAPRASZAMY!

* Realizacja AS 2020 odbywa się ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

** Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Audio Stage jest dedykowany sztukom performatywnym. Jego ideą przewodnią jest integracja muzyki ze sztukami scenicznymi. Formy muzyczno-teatralne – monodramy i preludia do nich, które w jego ramach powstają, funkcjonują jako pozycje repertuaru teatralnego oraz jako elementy wydarzeń muzycznych.

Do udziału w Audio Stage są zapraszani kompozytorzy specjalizujący się w muzyce eksperymentalnej, którzy przygotowują utwory we współpracy z aktorami, mimami i tancerzami.

Dzięki zamówieniom powstają oryginalne utwory audiosceniczne z towarzyszącymi im preludiami muzycznymi.

Utwór audiosceniczny jest formą muzyczną, w której wykonawcą, a bywa że także instrumentem, jest artysta sceniczny. Dźwięki, które powstają poprzez jego działania, takie jak: ruch, taniec, mowę, działania live electronics, są wyjściowym materiałem, z którego kompozytor tworzy utwór. Jest to rodzaj formy o bardzo wysokim stopniu integracji różnych rodzajów sztuk performatywnych, dlatego pierwszy wykonawca utworu jest także zazwyczaj jego współautorem.

Tegoroczny Audio Stage 2020 jest kontynuacją zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej w roku 2012 cyklu prawykonań utworów audioscenicznych.

Organizacja: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Rec Audio

Patroni medialni: Presto. Muzyka Film Sztuka, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, e-teatr.pl, teatralny.pl, cameralmusic.pl, Warszawa za darmo - waw4free, lykultury.pl

Autorzy projektu: Małgorzata Kołcz, Jarosław Siwiński

Skip to content