Menu Zamknij
Wraz z Fundacją Przyjaciół “Warszawskiej Jesieni” zapraszamy na kolejny wieczór łączący muzykę współczesną, teatr i taniec, czyli Audio Stage 2017!
Wieczór preludiów i monodramów audioscenicznych odbędzie się 10 grudnia w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego (ul. Jazdów 1).
O godz. 18:00 odbędzie się koncert prawykonań 4 monodramów audioscenicznych, skomponowanych przez: Ewę Fabiańską-Jelińską, Wojciecha Błażejczyka, Annę Marię Huszczę i Jarosława Kordaczuka.
Wykonawcami oraz współautorami tych kompozycji będą aktorki i tancerki: Dominika Miękus, Izabela Kościesza, Izabela Chlewińska i Marta Grzywacz.
Premierowe utwory zostaną poprzedzone preludiami muzycznymi – rodzajami małych uwertur z elementami teatru instrumentalnego. Kompozytorem cyklu preludiów jest Krzysztof Knittel, który będzie również ich wykonawcą wraz z akordeonistą Aleksiejem Yorsoba.
Imprezą towarzyszącą o godz. 17:00 będzie spotkanie artystów z publicznością, które poprowadzi dyrektor artystyczny projektu – Małgorzata Kołcz.
WSTĘP WOLNY
Informacje: tel.: 790 395 228 oraz e-mail: biuro@artdecogroup.eu
Strona internetowa: www.audiostage.pl
***
Audio Stage jest dedykowany sztukom performatywnym. Jego ideą przewodnią jest integracja muzyki ze sztukami scenicznymi. Formy muzyczno-teatralne – monodramy i preludia do nich, które w jego ramach powstają, funkcjonują jako pozycje repertuaru teatralnego oraz jako elementy wydarzeń muzycznych.
Do udziału w Audio Stage są zapraszani kompozytorzy specjalizujący się w muzyce eksperymentalnej, którzy przygotowują utwory we współpracy z aktorami, mimami i tancerzami.
Dzięki zamówieniom powstają oryginalne utwory audiosceniczne z towarzyszącymi im preludiami muzycznymi.
Utwór audiosceniczny jest formą muzyczną, w której wykonawcą, a bywa że także instrumentem, jest artysta sceniczny. Dźwięki, które powstają poprzez jego działania, takie jak: ruch, taniec, mowę, działania live electronics, są wyjściowym materiałem, z którego kompozytor tworzy utwór. Jest to rodzaj formy o bardzo wysokim stopniu integracji różnych rodzajów sztuk performatywnych, dlatego pierwszy wykonawca utworu jest także zazwyczaj jego współautorem.
Tegoroczny Audio Stage 2017 jest kontynuacją zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej w roku 2012 cyklu prawykonań utworów audioscenicznych.
Realizacja AS 2017 odbywa się ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
***
Organizacja: Fundacja Przyjaciół “Warszawskiej Jesieni”
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: Presto. Muzyka Film Sztuka, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Dziennik Teatralny, e-teatr.pl, teatralny.pl, cameralmusic.pl, wolnasobota.pl, Warszawa za darmo – waw4free, Łyk Kultury, Warsawnow.pl,
Autorzy projektu: Małgorzata Kołcz, Jarosław Siwiński
Audio Stage 2017 - plakat
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qZX9T1CT0ns?ecver=1&w=560&h=315]
Skip to content