Menu Zamknij

W czwartek 30 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” zorganizowany zostanie koncert „Karol z Atmy. Muzyka jednoczy. Oddech i dźwięk”. Koncert będzie transmitowany online, dzięki czemu będziemy go mogli posłuchać z dowolnego miejsca na świecie.

Aby obejrzeć koncert, zapraszamy na stronę FB lub na kanał YT poniżej:

https://www.facebook.com/watch/?v=283472266271364

W koncercie wystąpi trio znakomitych muzyków: Łukasz Długosz (flet), Agata Kielar-Długosz (flet) i Andrzej Jungiewicz (fortepian). W programie aż cztery prawykonania polskich kompozycji: Iwony Kisiel, Pawła Mykietyna, Adama Sławińskiego i Jarosława Siwińskiego.

Program koncertu:

Léo Delibes (1836-1891), Duet kwiatów z opery Lakmé – opr. na 2 flety i fortepian

Karol Szymanowski (1882-1937), Kołysanka – opr. na flet i fortepian

Iwona Kisiel (ur. 1972), Love spell na 2 flety i fortepian (prawykonanie)

Paweł Mykietyn (ur. 1971), Duo na 2 flety (prawykonanie)

Adam Sławiński (ur. 1935), Dodecanzona na 2 flety (prawykonanie)

Jarosław Siwiński (ur. 1964), Gismondo na 2 flety i fortepian (prawykonanie)

Franciszek Doppler (1821-1883), Andante i rondo op. 25 na 2 flety i fortepian „goi”

słowo o muzyce: dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AMK, Kurator ds. programowych Atmy

„Z niecierpliwością oczekujemy na nasz koncert w Atmie, u «ojca» polskiej muzyki współczesnej” – mówią muzycy-wykonawcy, znani z propagowania twórczości nowej. Dlatego w programie ich występu znajdą się – obok Kołysanki Szymanowskiego – cztery prawykonania utworów kompozytorów polskich: „Lovespell” Iwony Kisiel, „Duo” Pawła Mykietyna, „Dodecanzona” Adama Sławińskiego i „Gismondo” Jarosława Siwińskiego. Kompozycje te usłyszymy w niezwyczajnym wariancie brzmieniowym: na dwa flety i fortepian. Szymanowski mawiał, że muzyka ma najwięcej odżywczych witamin i jej moc, nie tylko tworzenia piękna, ale i wychowawcza jest dla człowieka nie do przecenienia. Pamiętajmy o tym…”

Utwór „Gismondo” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Skip to content