Koncert Ludomir Michał Rogowski in memoriam – koncert kompozytorski z okazji 65. rocznicy śmierci Artysty

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na koncert Ludomir Michał Rogowski in memoriam – koncert kompozytorski z okazji 65. rocznicy śmierci Artysty (1881-1954)

Wykonawcy: Dorota Całek (sopran), Urszula Świerczyńska (fortepian), Justyna Górska (altówka)

24 lipca, godz.19.00 (prelekcja o kompozytorze i pokaz rękopisów – 18.00)

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul Dobra 56/66 sala im. S. B. Lindego

W programie m.in.: Tańce polskie z XVI i XVII wieku,  Ballada c-moll,  Idylla,  Odgłosy rodzinnych stron, Trzy poematy do sł. Yuan Tseu-Ts’ai , Trzy pieśni do słów S. Długosza,  Sonata g‑moll.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie prelekcja poświęcona fascynującej sylwetce i działalności Kompozytora. Wygłosi ją jego biografka, Urszula Dzierżawska-Bukowska – dziennikarka, slawistka, tłumaczka z języka czeskiego, słowackiego, bośniackiego, przez wiele lat pełniąca funkcję radcy kulturalnego w ambasadzie Polski w Zagrzebiu. Jest autorką m.in. książki Rogowski o Dubrowniku, Dubrowniczanie o Rogowskim. (Chorwacja była bowiem drugą ojczyzną bohatera koncertu.) PRELEKCJA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.00, w tej samej sali.

Ponadto odbędzie się pokaz cennych rękopisów, listów i zdjęć ze spuścizny Ludomira Michała Rogowskiego przechowywanej w Archiwum Kompozytorów Polskich przy Gabinecie Zbiorów Muzycznych BUW.

Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane w BUW przed wejściem dla czytelników: 24 lipca w godz.17.00-19.00