Menu Zamknij

Print

Organizator:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Gospodarze Warsztatów:

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku (ul. T. Kościuszki 8)

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15)

Filia MGOK Międzylesie w Domaszkowie (ul. Kolejowa 3)

9 WRZEŚNIA 2017

KŁODZKO

godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat

godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat

MIĘDZYLESIE

godz. 16:00 – dzieci w wieku 3-8 lat

9 września rozpoczynają się II Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. podczas których dzieci wraz z ich opiekunami uczą się, bawią oraz improwizują w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu od września do listopada br. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem tak samo jak w ubiegłym roku jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F Chopina w Kłodzku oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu.

Ideą projektu jest łączenie inspirowanych grafiką improwizacji literackiej i muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych, które następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, są „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu uczestnicy poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Harmonogram zajęć w dn. 9 września 2017 r.

  • Kłodzko

godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku 3-5 lat

godz. 12:00-13:30 – dzieci w wieku 6-8 lat

  • Międzylesie

godz. 16:00-17:30 – dzieci w wieku 3-8 lat

Warsztaty będą trwać ok. 90 minut z krótką przerwą.


9 września muzycznymi gośćmi będą: flecistka Karina Maria Kamizela oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Warsztaty poprowadzi pochodząca z Kłodzka kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz aktor i reżyser teatru dla dzieci Grzegorz Ociepka.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników pod numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Dostępna.”


Serdecznie zapraszamy!

__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy: Fundacja PZU, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie

Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Miasto i Gmina Międzylesie

Patroni medialni: Radio Wrocław Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka, Telewizja Kłodzka, tygodnik Euroregio Glacensis, cameralmusic.pl, CzasDzieci.pl, DOBA.PL

Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz

PROWADZĄCY:

Karina Kamizela – flecistka

Studentka UMFC w Warszawie w klasie fletu dr A. Igras. Absolwentka OSM II st. im. Z. Brzewskiego u prof. E. Dastych-Szwarc. Stypendystka Programu MKiDN „Młoda Polska” i finalistka „Młodego Muzyka Roku” w 2014 r. Laureatka Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA. Jest laureatką wielu konkursów solowych i kameralnych w Polsce i zagranicą. Koncertowała w siedzibie NOSPR, ECM K. Pendereckiego w Lusławicach, Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, Gewandhaus (Lipsk) i Hallenstadium (Zurych).

Jarosław Siwiński – pianista i kompozytor

Kompozytor, pianista, performer i organizator wydarzeń muzycznych. Był członkiem Grupy MM, działającej na styku muzyki, teatru, tańca i sztuk wizualnych. Poza muzyką „klasyczną“ komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów animowanych i dokumentalnych, sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jest też autorem kompozycji o otwartej strukturze, udostępnionych w internecie „Chopin Elements“ i „Strumienie“. Oba pozwalają na modyfikowanie utworów przez słuchacza na domowym komputerze.

Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na którego zamówienie skomponował blisko 20 utworów przeznaczonych dla dziecięcej publiczności. Jego najnowsze utwory powstały dla nowojorskiego zespołu muzyki współczesnej „Bang on a Can“ oraz orkiestry tradycyjnych instrumentów chińskich „Forbidden City Chamber Orchestra“ w Pekinie. Jest współtwórcą warsztatów „Opowiedz mi bajkę”.

Małgorzata Kołcz

Pochodzi z Kłodzka, w którym od najmłodszych lat brała udział w życiu muzycznym miasta. Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Prócz muzyki klasycznej i współczesnej, wykonuje muzykę eksperymentalną i improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch zespół Trillingen Duo.

Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (warszawskie Letnie Festiwale Nowego Miasta, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”, „Via hominis, via caelestis” i in.).

Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” i „Co słychać w muzyce?”.
Jest również autorką tekstów poetyckich. Najnowszym z nich jest libretto do mikroopery dla dzieci „Milcząca Rybka” z muzyką Jarosława Siwińskiego, która miała prawykonanie podczas tegorocznego festiwalu Mała Warszawska Jesień. [www.artdecogroup.eu]

Grzegorz Ociepka – aktor i reżyser sztuk dla dzieci

Jego twórczość od początku związana jest z teatrem dla dzieci. Był aktorem m.in. Teatru Lalek Guliwer w Warszawie, Teatru Animacji w Poznaniu i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

W licznych spektaklach wcielał się w postaci Świętego Piotra, Człowieka na Księżycu, Kubusia Puchatka, ojców, medyków, staruszków, a nawet potwornego Kalibana – syna wiedźmy w „Burzy“ Szekspira.

Ponadto sam reżyseruje sztuki teatralne, jest autorem scenariuszy i spektakli dla dzieci, na przykład „Recepta na odwagę”, „O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja”czy „Witaminowa przygoda”.

Od ponad 20 lat prowadzi autorski Teatr Promyk. Prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy różnymi instytucjami, jak Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu czy poznańskie Centrum Sztuki Dziecka.

www.teatrpromyk.art.pl

ORGANIZATOR:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski.

www.ptmw.art.pl

Skip to content